Etkinlikler

Intermodel Expressive Arts Therapy TrainingINTERMODEL EXPRESSİVE  ARTS  THERAPY TRAİNİNG

"Creativity is a natural instinct  given to human beings since birth. The creative process is healing".

Intermodel Expressive Arts Therapy uses a holistic approach  that integrates the individual's thoughts, feelings, body sensations and soul as a whole. The aim of this training is to learn IEAT principles and its uses in clinical practice. By using different art modalities  such as story, metaphors,collage, painting and clay, improvisation, drama , rythms and music, the programs helps to:

Jung Kavramlarının Rüyalar ve Klinik Vakalarda KullanımıJung seminerleri dizisinin son ve toparlayıcı çalışması, önceki 4 seminerin özeti niteliğindedir. Grup katılımcılarından psikiatr, psikolog, danışman ya da koçların getirdikleri vakalara “Jung Penceresinden” bakacağız.

amber.jpg

Sesini Özgür Bırak: Ses Şifası (Sound Healing)

Amber Field

for English, please see below.

Bu atölyede yaratıcı ve oyuncu teknikler kullanarak sesimizi özgürleştirmeyi öğrenecek ve sesin iyileştirici etkilerini deneyimleyeceğiz. Sesin doğasını ve bedenimizde nasıl üretildiğini keşfedeceğimiz bu atölyede çakra ses meditasyonları, tonlama ve mantralar kullanacağız. Spontane ses grupları, şarkı söyleme, dışavurumcu ses vokalleri ve ses ile hareket egzersizleri yapacağımız atölyeden kendinizi daha açılmış, yaratıcı tarafınızla ve bedeninizle daha bağlantıda olarak çıkacaksınız. Derslerinde neşe dolu, güvenli ve özgür bir ortam yaratan Amber, atölyenin sonunda bütün katılımcılara dijeridu ile tüm vücudu kapsayan ses şifası verecek.

Quantum Biofeedback Seansları Safir Yasam Atölyesinde Sizlerle

Quantum Biofeedback Seansı İle Stresi Azaltın, Dengeyi Yakalayın!

Quantum sistemi,en son gelişmelerin ışığında ortaya çıkarılmış, stresin teşhis ve kontrolünü amaçlayan, Tamamlayıcı Sağlık Uzmanı ve eski NASA bilim adamı Profesör Bill Nelson tarafından tasarlanmış olan bir sistemdir.

DAtechnique.light

Bu program DAtechnique (Deep Awareness Technique - Derin Bilinçlilik Tekniği) üzerine kurulmuş bir 'yaşam tarzı' eğitimidir.

Program bir diyet planı gibi kısa süreli ve yetersiz bir kazanç yerine, size yaşam ve düşünme şeklinizi değiştirerek kilonuzu yaşam boyu kontrol etmeyi öğretiyor.Programın amacı diyet planları gibi  kendinizi nasıl mahrum etmeyi, ızdırap çekmeyi veya kendinizi kandırmanın yeni yollarını öğretmek değil. İşte programın farklılığı bu...

Sanat Terapisi ile Sosyal Beceri GrubuBu grupta sanat terapisi teknikleri kullanarak, sosyal becerileri geliştirmek ve ilişkileri derinleştirmek amacıyla katılımcılara sosyal bir ortam yaratılacaktır. Katılımcılara kendilerini ifade etme ve başkaları ile paylaşımları geliştirme olanağı verilecek grup, ayda bir kez Safir Danışmanlık Merkezinde, bir kez de dışarda önceden belirlenen bir mekanda buluşacaktır.

Safir Danışmanlık Merkezindeki buluşmalar grup terapisi niteliğinde olup katılımcıların sosyal becerilerini geliştirmesine ve sorunlarına yaratıcı çözümler bulmasına olanak sağlayacaktır. Grup terapisinde görsel sanatlardan, dramaya, danstan, müziğe dışavurumcu sanat terapisi teknikleri kullanılacaktır.Dışardaki buluşmalarda ise müze ve sanat galerisi gezmek gibi sosyal aktivitelerde bulunduktan sonra katılımcıların deneyimlerini grup içinde paylaşmaları sağlanacaktır.

Yakında

2012-2013 Dışavurumcu Sanat Terapi Eğitimleri

Alexa Schmid ile 5 Rhytms Dans Atölyeleri

Sanat Terapisi ile Sosyal Beceri Grubu

Datechnique.Light

A-New Workshop: How to Build Emotional Balance & Effective ActionComing Back to Centre

How to Build Emotional Balance, Effective Action and Mental Alertness

Montebelli - Tuscany- 20-23 September 2012

Hosted by Gila Seritcioglu, Raffaele Ponticelli and Giulio Brunini

disavurumcu terapi1Dısavurumcu Sanat Terapisi Seminerleri:

19 Nisan Perşembe 19:00-21:30  Başlıyor

Dışavurumcu Sanat Terapisi,kişinin psikolojik sorunları ile başa çıkmasına yardım eden,özünü, kim olduğunu anlamasına yardımcı olan bir kişisel gelişim metodu ve psikoterapi tekniğidir. Sözün bittiği yerde, bilinçaltının derinliklerine inen,içimizdeki çocukla buluşmamıza yardım eden ve geçmişteki travmalara şifa vermeyi amaçlayan, içsel ve dışsal bir değişim yolculuğu, bir iyileştirme metodudur. Resimden dansa, müzikten dramaya, ritüelden şiire birçok farklı modaliteyi içinde barındırır.Dışavurumcu Sanat Terapisi, spontanlık ve yaratıcılığı geliştiren, öz benliğimizi tanımaya ve anlamamıza, dolayısı ile daha bilinçli, farkında ve anlamlı bir hayat yaşamamıza yardım eden, psikoterapide yeni bir akım olmasına rağmen, aslında insanoğlu kadar eski bir şifa yöntemidir. İmgeler ve arketipler aracılığı ile bazen konuşarak ulaşamayacağımız derinliklere inmemize yardım eder.

Alexa Schmid 5 Rhytms

9 Şubat 2013 Sevgililer Gününe Özel 5 Rhytms İle  Kalbinize Giden Yolculuk, Eşiniz, Arkadaşınız İle Katılın, Bugüne Özel İndirimimizden Yararlanın...

"Bir dans var sadece senin yapabileceğin,sadece senin içinde var olan; şu anda ve burada ve daima değişen, hep doğru olan." Gabrielle Roth