Etkinlikler

Dans Hareket Terapisine Giriş Sertifika Programı

Uluslararasi İlerİ Seviye Dans Terapi Enstitüsü & Safir Yaşam Atölyesİ

Dr. Marcİa B.Leventhal

NYU Dans Terapisi Programı Kurucusu, Eğitmeni

"Dans Hareket Terapisi'ne Giriş Sertifika Programı"

xp_coaching_organisation.jpg

Safir Danışmanlık Merkezi & Avi Goren-Bar,Tel-Aviv işbirliği ile

Amaç: Katılımcılar kurumun yapısını, dinamiklerini ve işleyişini Jungçu Kavramlarla ilişkilendirerek öğrenecek ve deneyimleyecekler. Böylelikle seminerler süresince yöneticilerin günlük hayatta kurumlarda karşılaştıkları zorlukları analiz edebilmelerini sağlayacaktır.

yasam.jpg

Yaşamında hiçbirşey tesadüf değil! Belki işin, belki eşin, belkide hayatında bir "dönüşüme" ŞİMDİ ihtiyacın var...

Ve bugüne kadar yaptıkların sana hep aynı sonucu getirdi ise, belki de ŞİMDİ farklı bir şey yapma vaktigelmiştir...

İstersen ateşin üzerinde bile yürüyebilirisin!

İlişki Kurma Sanatıİlişki Kurma Sanatı 

İlişkilerimiz kendi ruhumuzun aynasıdır. İlişkiler ve ilişki kurma şekillerimiz üzerine derinleşeceğimiz 7 haftalık yaratıcılık dolu bir yolculuğa davetlisiniz.

Kendimizle ve başkalarıyla olan ilişki biçimlerimize sanat terapisi teknikleri ile bakacağımız bu atölyede artık size hizmet etmeyen ilişki kalıplarını dönüştürmenin yollarını arayacağız.Özgür ve güvenli bir ortamda kendinizi yaratıcı şekillerde ifade etme şansınızin olacağı,interaktif paylaşımlar ile grubun gücüne şahit olacağımız atölyelerde ilişkilerinizi özgünleştirmek ve derinleştirmek üzerine çalışacağız.

Hareket ve Dans Terapisi Eğitimi

Dışavurumcu Sanat Terapisi'nin kuram ve uygulamaları üzerine yoğunlaşan ilk modülün ardından yolculuğumuza Hareket ve Dans Terapisi ile devam ediyoruz.

Neşe Tüfekçi ile Psikolojik Astroloji Yaptığım çalışmanın amacı doğum haritasından yola çıkarak kişiye ruhsal farkındalık kazanması yolunda rehberlik etmektir. Birey varoluş amacı, duyguları ve düşünceleri konusunda açıklık kazandıkça yaşamında değişiklikler deneyimlemeye başlar:

Kişisel ve Kurumsal Performans Gelişimi

Kişisel ve Kurumsal Performans Gelişimi

"Daha fazlasını yapabilirim ama bir şeyler beni geri çekiyor" diye düşündüğünüz ve harekete geçiremediğiniz oluyor mu?

Refleksoloji İle DengelenmeRefleksoloji Nedir?

Refleksoloji el ve ayak tabanlarındaki refleks noktalarının vücuttaki tüm bölgelere,organlara ve sistemlere denk geldiği ilkesine göre hareket eden ve uygulandığında vücutta değişikliklere neden olabilen bir baskı tekniğidir.. Bu yöntemle bedenin kendi kendini tedavi etme mekanizması harekete geçer. Refleksoloji vücuttaki Chi (yaşam enerjisi)nin kesintisiz akışını sağlar. Sağlıklı bir beden için Chi enerjisinin vücudun içinde kesintisiz bir akış içinde olması gerekir. Refleksoloji Ne Yapar? Refleksoloji vücuttaki stresi  azaltır,gerginliği giderir. Fiziksel sorunların çoğu dışarıdan kaynaklanan baskı ve gerilimlerin sonucu olabilir. 45 dk ile 1 saat sürebilen bir uygulama sırasında amaç refleksoloji uygulanan kişiyi gevşemeye teşvik etmektir. Kaslardaki gerginlik gider ve kan vücuttaki Hiçbir engele takılmadan hızla dolaşarak hücrelere oksijen ve besin taşır.

Judith Liberman ile Bizi İyileştiren Hikayeler

Anlatmayı seçtiğimiz her hikâyede, bize "anlat beni" diye fısıldayan her öyküde, gerçeğimizin bir parçası, iç dünyamızın gizli anahtarlarından biri, yapbozun bir parçası yatar.Kimi zaman sadece bir hikâye seçip anlatmak iyileştirici olabilir, kimi zamansa bir hikâyenin ruhumuza hangi gizli dersi vermek istediğini anlamamız için onu yıllarca kalbimizde taşımamız gerekir.

Dr. Avi Goren-Bar ile Supervizyon Toplantıları

Ruh sağlığı uzmanları, psikolojik danışmanlık, koçluk alanında çalışan meslektaşların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda grup süpervizyonu verilecektir.

Vaka paylaşımı ve sunumları yapılacak, farklı müdahale yolları grup içinde interaktif bir şekilde ele alınacaktır.