Etkinlikler

Kahramanın Yolculuğu ve Arketipler Jung PsikolojisiKahramanın Yolculuğu ve Arketipler: Jung Psikolojisi'nde Bireyselleşme Süreci

12 Aralık Cuma 10:00-17:00

Jung Psikolojisi'nin arketip kavramları ile ilişkilendirilerek tasarlanan bu seminerde, Campbell'in Kahraman'ın Yolculuğu kavramı ile tanışacaksınız.

Müzik Terapisinin Sağlatıcı Özellikleri ile DeneyimSafir Yaşam Atölyesi & Fransız Lape Hastanesi & Lesley College

Dışavurumcu Sanat Terapileri Bölümü Müzik Terapisi Programı Öğretim Görevlisi Dr. Mıtchell Kossak, Phd., Lmch,Reat

"Sağlık'ta Sanat" Sunum Ve Çalışma Grubu

BEN'den BİZ'e Playshop SerileriDavetlisin - Benden Bize Playshop Serileri

İlişkilerimizde yaşadığımız hayal kırıklıklarının çoğu, geçmişten getirdiğimiz duygu,düşünce,davranış döngülerinden kaynaklanır. Ta ki biz bu döngüleri kırıncaya, biz dönüşünceye kadar; aynı günü yaşar gibi tekrar tekrar benzer ilişkileri yaşarız.

Jung Psikolojisi ve RuyalarÇalışma Atölyesi

Carl G. Jung'a göre  rüyaların kaynağı bilinçaltımızdır. Rüyalar bilinç ve bilinçaltı arasında denge görevini görür. Bilinçaltındaki arketipler rüyalarda sembol ve imgelere dönüşür.

MBSE

Ocak 2018’de başlayacak ve 3 ay sürecek bu eğitimin amacı, alanda çalışan ruh sağlığı profesyonellerine, Travma terapisinde Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) uygulamalarının son gelişmelerini ve yöntemlerini öğretmek, Zihin-Beden bağlantılarını keşfetmeleri için teorik ve uygulamalı bilgiler sunmaktır.

Afete Hazırlık ve Tramva Eğitimleri

Afetlerde Psikolojik İlk Yardım: Psikolojik ilk yardım psikoloji ya da tıp alanında uzman olmayan kişilerin ilk psikolojik müdahaleyi yapabilmeleri amacıyla geliştirilmiş, afet durumlarında ya da zorlu yaşam olayları ile karşılaşıldığında iletişim becerilerini kullanarak psikolojik ilk yardım sürecini anlamak amacıyla oluşturulmuştur.

Bebekler için Yaşam DansıYaşam Dansı Nedir?

Yaşam Dansı alternatif bir dans eğitim ve deneyim programıdır. Bu program 2 aylıktan 3,5 yaşa kadar veliler eşliğinde; 3,5 yaş sonrasında onlardan bağımsız olarak, üst sınır olmadan her yaşa uygulanabilir. Bedeni, zihni ve ruhu olumlu etkileyen bu program temelde herkesin dans edip bedenini günlük kullanım kalıpları dışına çıkarması, dans ederken iç ve dış kas gruplarını çalıştırması, çalıştırırken de öğrenmesi için tasarlanıp eğitmen rehberliğinde katılımcıların hayal gücü ve yaratıcılıklarının katkısı ile her ders farklı bir deneyim ve ifade alanı sunar.

Dans Hareket Terapisi'ne Giriş 1. Yıl Sertifika EğitimiUluslarası İleri Seviye Dans Terapi Enstitüsü & Safir Yaşam Atölyesi Sunar

"KLİNİKTE Dans Hareket Terapisi'ne Giriş 1.Yıl Sertifika Eğitimi"

Dr.Marcia Leventhal & Dr.Ilene A.Serlin

15-18 Kasım 2013 / 7-10 Şubat 2014 / 9-12 Mayıs 2014 / 5-8 Eylül 2014

"Dansın Terapideki Gücü: Dansın Sağaltıcı Gücü ve Yaratıcı Potansiyeli Giriş Eğitimi"

Jung Psikolojisi ve Ruyalar İzmir Raya Danışmanlık MerkeziÇalışma Atölyesi

Carl G. Jung'a göre  rüyaların kaynağı bilinçaltımızdır. Rüyalar bilinç ve bilinçaltı arasında denge görevini görür. Bilinçaltındaki arketipler rüyalarda sembol ve imgelere dönüşür.

Rüyaların içeriğini anlamak için sembollerin anlamını keşfetmeye ve hayatımızla ilişkilendirmeye başlayacağımız bu seminerde Jung'un arketip kavramları ve kollektif bilinçaltından bahsedeceğiz.

Uluslararası İleri Seviye Dans Terapi Enstitüsü

Safir Yaşam Atölyesi & Fransız Lape (LA Paix) Hastanesi

Dr. MARCİA B.LEVENTHAL NYU Dans Terapisi Programı Kurucusu, Eğitmeni

"Dans Hareket Terapisi'ne Giriş

Sunum ve Çalışma Grubu"

14 Kasım 2013 Perşembe

Saat: 18:30-20:30