Etkinlikler

Dans ve Hareket Terapisi ile Tanışma

Dans ve Hareket Terapisi, hareket dağarcığımızı geliştirdiğimizde düşünce yapımız ve hayata bakış açımızın da değişeceği ilkesini benimser.

Bu çalışmada dansın iyileştirici gücü ile tanışarak beden, zihin, düşünce ve hareket ilişkilerine odaklanacağız. Yaratıcı hareket aracılığıyla bedenin bilgeliğine kapı aralayarak, destek alma ve verme potansiyeline, değişkenlerle başa çıkabilme ve adaptasyon mekanizmalarının gelişimi, zor ve döngü halindeki duyguları dönüştürme, bedensel, zihinsel ve duygusal farkındalık geliştirmeye yönelik çalışmalar yapacağız.

Hedefi Tam 12'den Vurmanın Adımları20 Eylül 2014 Cumartesi 10:00-18:00

Eğitimin Amacı:

Hedefleri olan insanlar ve kurumların ,hayatın getirdiklerini kabulle yaşayanlardan çok daha çözümsel, geleceğe yönelik ve verimli hayatlar yaşadıkları aşikardır. Günümüzün hızlı,kimi zaman zorlayıcı ve rekabete dayanan ortamlarında bazen gerçekten hedeflerimizin ne olması,bu hedefleri nasıl saptayacağımız ve onlara doğru ne tür planlar , stratejiler ve eylemler yapacağımız konusunda net olunamayabiliniyor.Farklı alternatifler üreterek çözüme ulaşabilmek yerine,sınırların içinde hoşnut olunmayan ama olunması mecburi hissedilen alanlarda yaşam devam ediyor. Kişisel ve kurum olarak bu şekilde sürdürülen bir yaşamda verim, kalite,kar,sahip olunan potansiyel ve eylem gücü minimum derecelere inebiliyor.Oysa her şeyin bir çözümü ve sınırsız alternatifleri vardır.

Klinikte Dans Hareket Terapisi'ne Giris Sertifika EğitimiHazırlık Sınıfı:

Dr. Marcia Leventhal & Dr. Ilene Serlin

HAZIRLIK SINIFI: 4 Eylül 2014 - 8 Eylül 2015( 36 saat)

BİRİNCİ YIL: Kasım 2015 - Eylül 2016 (88 saat)

İKİNCİ YIL: Kasım 2016 - Eylül 2017 (88 saat)

Toplam: 212 Saat

"Dans Hareket Terapisi" sözlerin ötesine geçerek,  kişinin varlığının dört boyutu; beden, zihin, ruh ve tinselliği ile birlikte uyumlu hareket etmesini sağlayan bir deneyim sunar.

Arasatma Ancient Alchemical Breath

Arasatma Ancient Alchemical Breath  June  16 th Monday Level 1: 8:00pm-10:00pm

Level 2 June 19 Thursday 8:00pm-10:00pm

Level 1

Advanced Level

For those that have had their spiritual awakening and already in meditation practice.

Yin Yoga ile Enerji Bedeninin Gizemine Yolculuk:Çakralar-Meridyenler

Yin Yoga ile Enerji Bedeninin Gizemine Yolculuk: Çakralar - Meridyenler

28 MAYIS ÇARŞAMBA 19:00-21:00

Enerji bedenin gizemi ruhun ve hayatın gizemi kadar derinlerdedir. Çakralar bedenin fiziksel ,duygusal ve düşünsel katmanlarını birbirine bağlayan enerji sarmalları iken meridyenler süptil enerji ırmaklarıdır ve organları beslerler. Bedende Chi gerektigi gibi akmayınca organlar işlevlerini yerine getiremeyecek ve beden dengesini yitirecektir.

xp coaching organisation'İçinizdeki Sihirbaza Kulak Verin ...'

5 Mayıs Pazartesi 19:00-21:00

Koçluk Nedir?

Neden Etkili Bir Süreçtir?

Hayallerinizi planlara dönüştürmeye,içinizdeki potansiyeli keşfetmeye ve açığa çıkmasına izin vermeye hazır mısınız?

Jung'un Kum Masası ve Kullanımı-Jung Psikolojisi ve Yaratıcılık7-8  Haziran Cumartesi Pazar 10:00-18:00

Bu seminer, Dora Kalf'ın Jung tekniğine göre Kum Masası ve çeşitli minyatürlerin kullanımı ile günlük yaşamda "Benlik/Self" gelişimine yöneliktir. Yaratıcılığı kullanmanın ön planda olduğu bu seminerde katılımcılar Jung'un Kum Masası Terapisinin temel kuramları ile tanışacaklardır. Bir önceki iki seminerde öğrenilen bilgiler içselleştirilecek ve bir sonraki ileri seviye Jung Psikolojisi Seminerleri için temel bir bina inşa edilecektir.

devrim122 Nisan Salı 19:00-21:00

Yin yoga; daha dinamik ve kaslara dayalı ‘yang' egzersizleri tamamlayıcı bir stil olarak, uygulayana bir içe bakış, aktif olan zihni dinginleştirme,nefesinin farkına varma ve farklı algı katmanlarını deneyimleme fırsatı sunar.

Alexa Schmid ile 5 Rhytms Dans Atölyeleri21 Haziran Cumartesi  10:30-12:30

"Bir dans var sadece senin yapabileceğin,sadece senin içinde var olan; şu anda ve burada ve daima değişen,hep doğru olan."Gabrielle Roth

Alegra Benardete ile Transformal NefesTransformal Nefes,dünyanın en hızlı yayılan en etkili arınmayı, şifayı ve kişisel gelişimi sağlayan bir nefes tekniğidir. Kişide fiziksel zihinsel ve duygusal bütünlük sağlar ve kişinin ruhsal yapısını güçlendirir. Transformal Nefes Tekniği Dr.Judith Kravitz tarafından kurulmuştur.