Etkinlikler

Prabuddha ile Masaj Terapisi Şifa SeanslarıYoğun Talep Üzerine Prabuddha yine Safir Yaşam Atölyesinde 

Prabuddha Anand Yunanistan'da doğmuş, Thai Yoga Masaj konusunda uzmanlaşmıştır.Thai masajı beden, zihin ve ruhun tedavisine dayanan bir tür Doğu beden çalışması terapisidir.  Bu teknik vücuttaki enerji kanalları ile çalışmaktadır.  Bu anlayışa göre, eğer vücuttaki bu kanallar açıksa ve bu kanallardan özgürce akış sağlanabilirse vücudun kendini şifalandırma kapasitesi ortaya çıkar. Bu sebeple Thai Masajı herhangi bir fiziksel terapiden çok daha fazlasıdır. Thai Masajı enerji bloklarını kaldırarak derin şifalanmaya yol açar.

7353946Juditta Ben-David – 14-15 Nisan 2018, saat: 10.00-17.00

 

Otantik hareket kişinin anda kalarak, deneyimini güvende yaşayabildiği kapsayıcı ve açık bir alan tanır.

Çok farklı şekilde hareketlerle ortaya çıkabilir; bu yöntem deneyimleyebileceğimiz çok çeşitli ve farklı içsel ve dışsal süreçlerimizi izleyerek, farkında bir bilinçlilik yaşamamızı sağlar.

Bu atölye çalışması, yaşadığımız dünyanın zıtlıklarla bölündüğü bir zamanda, hem kendimiz hem de başkaları hakkında daha çok bilgi edinmek için bir fırsattır. Bu çalışmada kendi iç pusulamızın rehberliğinde, kendimizi yeniden yönlendirme, içsel kaynaklarımıza bağlanma, güçlenme ve sonucunda bütünleşme deneyimidir. Gerçek insan olma halimizde merkezlenmektir..

Günlük Hayatımızı Nasıl Daha Yaratıcı Hale Getirebiliriz?Amaç:

Picasso der ki; "Her çocuk bir sanatçıdır. Sorun, büyüdükten sonra da sanatçı olarak kalabilmektir."

Yaratıcılığın sadece belli insanlara bahşedilmiş bir yetenek olmadığını, hepimizin içinde yaratıcılığını ortaya koymayı bekleyen bir potansiyelimiz olduğunu biliyoruz. Hepimiz, potansiyelimizi gerçekleştirerek, kendi hayatlarımızı yaratma kapasitesine sahibiz.

Yaratıcı Süreç & Dansta Doğaçlama AtölyesiYaratıcı sürece girmek bilinmeyene atılan bir adım gibidir. Beden kendi dansını yaratırken ve yaşarken her nefes ve hareketiyle kendiyle karşılaşır. Bu karşılaşmada farkındalığa, gelişime bir kapı aralanır.

Yaratıcı süreç ve dans doğaçlaması dersi, dans dinamikleri ve doğaçlama aracılığıyla kişilerin kendi hareket repertuvarlarını keşfetmesini ve diğerleri ile beraber ifade bulan danslarını araştırmayı amaçlamaktadır.

Points Of You, Atölye:Atölye: "Yolculuğum"

Atölyenin Amacı:

Düşünmek, anlamak, fark etmek, hedef koymak, kararımı test etmek, uygulamak için destek almak, destek vermek, bugüne bakmak, geleceğe bakmak, gelişmek, sezgilere kulak vermek,  ifade etmek, hareketi planlamak, ......................... (boşluğu istediğiniz şekilde doldurun)

"Fırsat, sadece pisttekilerle dans eder" (Jackson Brown)

Alexa Schmid In this one day workshop we will immerse deeper into Gabrielle Roth's 5Rhythms® map, the five qualities of being. At the same time we will put our focus on how do we move from inertia through imitation, intuition, imagination and finally arrive to inspiration. 

"Disease is inertia.  Healing is movement. If you put the body in motion, you will change. You are meant to move: from flowing to staccato, through chaos into lyrical and back into the stillness from which all movement comes." by Gabrielle Roth

Yeni Çağın Problem Çözme TeknikleriEğitimin Amaci:

Günümüz yaşantısı dedelerimizin yaşantısından çok daha farklı. Hızlı,bol seçenekli,imkanların çok daha fazla olmasına karşın daha az tatminkar, yüksek rekabet, daha fazla hedef, kısıtlı zaman , daha çok karmaşa, farklı değerleri olan , daha yüksek iletişim becerileri gerektiren ve insanın duygusal  faktörünün çoğu zaman  unutulduğu yeni bir çağda yaşıyoruz. Bazen problemler görülebiliyor ancak çağın hızından veya o an için öncelik olmadığından problemler daha çok büyüyerek çözülmesi daha zor bir hale gelebiliyor. Bu hız içinde çok çabuk karar vermek gerekebiliyor. İletişim becerilerinde daha yetkin hale gelerek problemleri oluşmadan önlemek gerekebiliyor. Bütün bu sorunlar kararlarımızda, yaşantımızda, işimizde, ilişkilerimizde daha çok karmaşaya neden olabiliyor. Oysa ki sorunun kaynağını ve çözümünü dışarıda aramak yerine, sorunu kabullenip problemdeki gücümüzü bularak hızlı,net,çözümsel , adil sonuçlara ulaşabiliriz.

Jung Psikolojisi Seminerleri

Seminer#1:02.10.2015/10:00-18:00: Dişi ve Eril Kavramları (Feminine masculin)

Jung bakış açısı, lisanı ve terimleri ile tanışmak için önemli bir temel eğitimdir. Jungile Freud'ün kuramları benzerlikleri ve ayrışmaları açısından tartışılacaktır. Bilinç, Bilinçaltı ve Evrensel Bilinç, Arketipler ve Bireysel İmaj, Ego-Benlik Ekseni gibi kavramlar üzerine odaklanılacaktır. Jung ' un lisanı ve Jung Psikolojisinde 3 farklı transferans biçimi işlenecektir. Jung bakış açısının Psikoterapide kullanımı anlatılacaktır.