Etkinlikler

agacgorseli12 Mayıs 2018 Cumartesi Saat: 10.00-17.00

TUTKU ÇETİN & LEYLA KANBER

‘KALBİNİZDE YEŞİL BİR AĞAÇ BULUNDURUN, BELKİ ŞARKI SÖYLEYEN BİR KUŞ GELİP KONAR…’ LAO TZU

Sanat; ruhumuzu, duygularımızı dile getirir, konuşturur. Zihnimiz berrak, bedenimiz açıksa onu daha iyi duyarız. Ruh, zihin ve bedenle bir araya gelip iş birliği yaptığında ise içimizdeki benzersiz öze-potansiyele dokunabiliriz. O zaman şifa, yaratıcılık, denge, neşe ve saf anlayış yaşamlarımıza akar.

Adsiz5 Mayıs 2018 Cumartesi Saat: 14.00-17.00

‘Sanat, ruhlarımızdan günlük hayatın tozunu alıp götürüverir’ Picasso

Sonuçtan çok, sürecin anlamı için…

Kırılan, incinen veya kabullenemediğimiz parçalarımızı, sanatın iyileştirici gücüyle kucaklamak için…

Yaşamın hediyesi, kendimizi ve yaşamımızı her gün yeniden yaratabilme özgürlüğüdür. Sanatla temas halindeyken bu içsel özgürlüğü kaygısızca deneyimleme şansımız olur. Bu temasta keşifler ve tesadüfler heyecan vericidir.

siyah

Acı, Kayıp ve Travma süreçlerinde Dışavurumcu Sanatlar ve Yaratıcılığın Sağaltıcı Gücü

Özgün bir Yaklaşım ile Tanışma Atölyesi

13 Nisan 2018 Cuma Saat: 10.00-17.00

Tamar HAZUT

Fiziksel ve zihinsel gerilimi tetikleyerek bireyin düşünce ve duygularını somutlaştırdığı Dışavurumcu ve Yaratıcı Sanatlar süreçleri “Umut Çalışmaları” olarak düşünülebilir. Bu sürecin aktif doğası kişilerin gelecek, değişim ve dönüşüm, yenilenme ile ilgili perspektif kazanmaları ve kendi içsel güçleri ile temas etmelerini destekler.

Yaratıcı süreçlerin ritüalistik doğası ile renk ve şekillerin güçlü etkisi, acı, üzüntü, travma, kayıp ve hastalık ile baş etme ihtiyacını karşılayan çok uygun ve güçlü bir araçtır.

nesteren17 Mart 2018 Saat: 11.00-13.00

Yorgunluk, bedenimizde ve zihnimizde zaman içinde birikir ve gece uykusu bu yorgunluktan sıyrılmak için yeterli değildir. Onarıcı dinlenme, bedende katman katman derinlere işlerken,

Somatik meditasyon zihinlerimizde arınma bulmamıza yardımcı olur. Bu çalışmadan, dinlenmiş, gevşeyerek rahatlamış, zinde bir beden ve duru bir zihin ile ayrılmayı bekleyebilirsiniz.

IMG 2287

6 Aralık 2017 Çarşamba 19.00-22.00

“ Aradığın hazine, içine girmekten korktuğun mağarada bulunur.” Joseph Campbell

Biz ise çoğu zaman bu hazineye ulaşmak için hep yokuşlar çıkarırız, hep öteleriz kendimizi. Ya vakit çok erkendir, ya da çok geç. Ya sislidir hava ya da puslu. Yapılacak onca iş varken sırası mıdır şimdi kendimizin? En son ne zaman içinizdeki ışığı yaktınız? En son ne zaman kutladınız kendinizi?

kendini kesfet20-21-22 Ekim 2017 / 10.00 – 18.00

TAMAR HAZUT, M.A.A.T.S

Sanat Terapisi’ nin temel prensipleri ile tanışacağınız çeşitli teknik ve yöntemler ile farklı sanat malzemelerini kullanarak kendinizi keşfetme, ifade etme ve yaratıcılık becerilerinizi deneyimleyeceğiniz bir atölye çalışmasıdır.

Bu atölye çalışması sizlere görsel sanatlar alanının ulaşılabilirliğini ve etkisini kendi kişisel gelişim ve güçlenme deneyimleriniz üzerinden keşfedebileceğiniz çok değerli bir ortam sunacaktır.

thetahealer                                       13-14-15 Ekim 2017 / saat 09.00 – 18.30

                                                          ALEXİS WARE

                                    Geleneksel Çin Tıbbı ve Akupunktur Uzmanı

      Advanced ThetaHealer® ve ThetaHealing® Eğitmeni Reiki Master, Human Desing Uzmanı

NEDİR?

THETAHEALING® bilinçaltı terapi tekniğidir. Bilinçaltınızdaki negatif ve olumsuz kayıtların değiştiği frekans thetada olur. Bilinçaltımız theta frekansından yayın yapar.

sanat

Sanat Terapisi’ne Giriş Eğitimi olan bu program katılımcıların çeşitli teknik ve yöntemler ile farklı sanat malzemelerini uygulamalı kullanarak, ifade ve yaratıcılık becerilerini deneyimlemeleri için güvenli ve verimli bir ortam sunacaktır. Kişilerin kendini keşfetme, ifade gücünü arttırma ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaları arzu edilen hedeftir. Yaratıcılık becerilerini geliştirmeyi, sorunlara gerçek ve yenilikçi çözümler getirmeyi, bilinçaltında kayıtlı olumsuz ve sınırlayıcı inançları tanıyıp değiştirmeyi hedefleyen Dışavurumcu Sanatlarla İfade ve Yaratıcılık Eğitimi, katılımcıların kişisel iyileştirme güçlerini keşfetmeleri, hayata geçirebilme donanımını kazanmalarını sağlamaktadır.

ADVANCEDÇİFT AKREDİTASYONLU Uluslararası Koçluk Sertifika Programı

Süre : 72 saat

Günler : 9 tam gün

Saatler : 10:00-18:00 arası

Eğitim sonunda Uluslararası Sertifikayı alabilmek için sınava katılım şarttır.

AstroDrama ve Zenergy Semineri"Biz belli bir vakitte, belli bir yerde doğduk ve tıpkı yıllanmış bir şarap gibi, doğduğumuz yılın ve mevsimin özelliklerini taşıyoruz"

Carl Gustav Jung