Etkinlikler

MBSE

Ocak 2018’de başlayacak ve 3 ay sürecek bu eğitimin amacı, alanda çalışan ruh sağlığı profesyonellerine, Travma terapisinde Mindfulness (Bilinçli Farkındalık) uygulamalarının son gelişmelerini ve yöntemlerini öğretmek, Zihin-Beden bağlantılarını keşfetmeleri için teorik ve uygulamalı bilgiler sunmaktır.

IMG 2287

6 Aralık 2017 Çarşamba 19.00-22.00

“ Aradığın hazine, içine girmekten korktuğun mağarada bulunur.” Joseph Campbell

Biz ise çoğu zaman bu hazineye ulaşmak için hep yokuşlar çıkarırız, hep öteleriz kendimizi. Ya vakit çok erkendir, ya da çok geç. Ya sislidir hava ya da puslu. Yapılacak onca iş varken sırası mıdır şimdi kendimizin? En son ne zaman içinizdeki ışığı yaktınız? En son ne zaman kutladınız kendinizi?

kendini kesfet20-21-22 Ekim 2017 / 10.00 – 18.00

TAMAR HAZUT, M.A.A.T.S

Sanat Terapisi’ nin temel prensipleri ile tanışacağınız çeşitli teknik ve yöntemler ile farklı sanat malzemelerini kullanarak kendinizi keşfetme, ifade etme ve yaratıcılık becerilerinizi deneyimleyeceğiniz bir atölye çalışmasıdır.

Bu atölye çalışması sizlere görsel sanatlar alanının ulaşılabilirliğini ve etkisini kendi kişisel gelişim ve güçlenme deneyimleriniz üzerinden keşfedebileceğiniz çok değerli bir ortam sunacaktır.

thetahealer                                       13-14-15 Ekim 2017 / saat 09.00 – 18.30

                                                          ALEXİS WARE

                                    Geleneksel Çin Tıbbı ve Akupunktur Uzmanı

      Advanced ThetaHealer® ve ThetaHealing® Eğitmeni Reiki Master, Human Desing Uzmanı

NEDİR?

THETAHEALING® bilinçaltı terapi tekniğidir. Bilinçaltınızdaki negatif ve olumsuz kayıtların değiştiği frekans thetada olur. Bilinçaltımız theta frekansından yayın yapar.

sanat

Sanat Terapisi’ne Giriş Eğitimi olan bu program katılımcıların çeşitli teknik ve yöntemler ile farklı sanat malzemelerini uygulamalı kullanarak, ifade ve yaratıcılık becerilerini deneyimlemeleri için güvenli ve verimli bir ortam sunacaktır. Kişilerin kendini keşfetme, ifade gücünü arttırma ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaları arzu edilen hedeftir. Yaratıcılık becerilerini geliştirmeyi, sorunlara gerçek ve yenilikçi çözümler getirmeyi, bilinçaltında kayıtlı olumsuz ve sınırlayıcı inançları tanıyıp değiştirmeyi hedefleyen Dışavurumcu Sanatlarla İfade ve Yaratıcılık Eğitimi, katılımcıların kişisel iyileştirme güçlerini keşfetmeleri, hayata geçirebilme donanımını kazanmalarını sağlamaktadır.

ADVANCEDÇİFT AKREDİTASYONLU Uluslararası Koçluk Sertifika Programı

Süre : 72 saat

Günler : 9 tam gün

Saatler : 10:00-18:00 arası

Eğitim sonunda Uluslararası Sertifikayı alabilmek için sınava katılım şarttır.

AstroDrama ve Zenergy Semineri"Biz belli bir vakitte, belli bir yerde doğduk ve tıpkı yıllanmış bir şarap gibi, doğduğumuz yılın ve mevsimin özelliklerini taşıyoruz"

Carl Gustav Jung

Travma ve Krizlerde Dışavurumcu Sanat Terapi YöntemleriKISA DÖNEMLİ MÜDAHALE ATÖLYE ÇALIŞMASI

24-25 Şubat 2017 - Cuma/ C.tesi

Ani yaşam olayları ile sarsılarak psikolojik krizler ve travmalar yaşamakta olan bireylere yönelik bir müdahale yöntemidir.  Sanat Terapisinin kriz müdahalelerinde bir araç olarak kullanıldığı bu yöntem, Sanat Terapisi ilkeleri ve temel kavramları ile Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikoloji tekniklerinin harmanlandığı yapılandırılmış bir modeldir.

Stephan Müller & Marianne Sinner

Dr. Arnold Mindell tarafından geliştirilmiş Süreç Odaklı Psikoloji ve 5-6 Kasım'da yapılacak"Rüya Bedenin Bilgeliği" eğitimi için bilgilendirici tanıtım toplantısı yapılacaktır.

intermodel 2014Eğitimin Kapsamı ve Hedefi:

"Yaratıcılık tüm insanlara doğuştan verilmiş bir kabiliyettir. Yaratıcı süreç iyileştiricidir." Bu eğitim, insanı duygu, düşünceleri ve bedeni, fiziksel ve ruhsal yönleri ile bir bütün olarak ele alan Intermodel Dışavurumcu Sanatları tanımaya, kullanımını ve etkinliğini anlamaya yönelik bir çalışmadır. Öykü, metafor, kolaj, resim, kil, doğaçlama, drama, ritim ve müzik, beden ve hareket, maske, kukla gibi birçok farklı sanat malzeme ve tekniklerini bir arada kullanarak, kişinin iç görü ve farkındalık kazanması, içsel çatışmalara çözüm bulabilmesi, duygusal yüklerden kurtulması, çeşitli nedenlerle bastırdığı yaratıcılığını yeniden keşfetmesine olanak sağlar.