Etkinlikler

d5f3953e cca9 4226 970d f47c74e0027b

Eğitimin Amacı;

Alanda çalışan profesyoneller için sanat  ve hareket terapi tekniklerini kendi yaratıcılık kapasitelerini geliştirerek kullanabilme olanağı sunmak; resim, müzik, dans, imgelemenin nasıl kullanılabileceğine ilişkin bilgi ve deneyim kazandırmaktır.
Bu eğitimde hedef, var olan; ama unuttuğumuz hayal etme gücümüzü harekete geçirmektir. Hayal etmenin ürünü; kelimeler, resimler, sembol ve metaforlar, müzik, drama, hareket, dans gibi yollarla ifade bulur ve özgürleşir. Hayal etmenin  gücü, bizi iyileştirici olmasıdır. Bu süreç, ruhun kendine ait biçimde ve yollarla ifade bulması, karanlığı ışığa, bastrılımış ve unutulmuş olanı açığa çıkararak içgörü ve rahatlama sağlamasıdır. Amaç, kişinin doğasının farkına varması, potansiyelini keşfetmesi ve kişisel başarısının anahtarını elinde tutmasıdır.
Hareket, kendimizi kendimize teslim etmemize vesile olur. Beden ve içsel çalışma ilişkisi katılımcıların kendilerine dürüst olma imkânını tanır ve içselleştirme fırsatını doğurur.

Eğitim İçeriği;

Sınırlarımızla yüzleşme ve genişletme olanağını keşfediyoruz.
Kendimizi olduğumuz gibi kabul etmeyi, sadece var olduğumuz için değerli olduğumuzu öğreniyoruz.
Bastırdığımız duyguların farkına varıyor, ortaya çıkan duyguların ciddiye alınmasını sağlıyoruz.

Bu eğitim ile;
Grup dinamiği alıştırmaları
Uygun sanat öğeleri ve uygun tekniklerle bireysel farkındalık amaçlı çalışmalar
Birbirini destekleme, takım olma sanatı ve ekip çalışması
Farklılıklar ile bir arada olmayı öğrenme
Bedensel, zihinsel ve duygusal farkındalık
Stresle başa çıkabilme
Özdeğer geliştirme
Zor duyguları dönüştürme
Kendini ifadeyi geliştirme
Empati kurma ve aktif dinleme
Sağlıklı ilişki kurma becerilerini geliştirme hedeflenmektedir.

Terapist: Alev Ünel

Alev Ünel Köln doğumludur. İlk,orta ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamlamıştır. Berlin de Berlin Fachschule für Sozialpadagogik okulundan mezun olmuştur. Berlin’de pedagog ve eğitmen olarak farklı kuruluşlarda aile danışmanlığı,kadın kuruluşlarında proje sorumlusu, danışman , gençlik merkezlerinde rehber öğretmen ve okullarda danışman olarak çalışmıştır. Berlin Lebenswelt e.V. derneğinde Madchenzentrum Szenenwechsel ve Reinike – Fuchs Grundschule okulunda terapist, eğitmen ve yönetici olarak görev almıştır.

Berlin’de Berlin Gençlik Bakanlıkları farklı bölgelerde ( Bezirksamt Reinikendof Abteilung Jugend und Familie, Jugendamt Neukölln , Jugendamt Kreuzberg ) çocukları koruma programında farklı kültürlerin, çocuklar üzerindeki etkileri ve değişimleri projelerini oluşturmuş , o bölgelerde ki ailelere ve gençlere danışmanlık yapmiş, mülteci ailelere destek programı sunmuş, dezavantajli bölgelerde ve kisilerle uzun süre calismistir.

Siddet gören kadinlara yönelik merkezlerde görev almis projeler gelistirmistir .

Uzun süredir yürüttügü , 13-25 yaş grubu proje ( madde bağımlılığı,spor,boş zaman değerlendirme , cinsel kimliklerimiz )

Genc kızlara , ebeveyn ler ve çocuklarına yönelik kapalı grup calışmaları hazırlamış ve uygulamıştır.

Türkiyede ruh sagligi alaninda calisanlara sanat terapileri , hareket ve dans terapisi , otojenik gevseme üzerine egitimler vermekte , Familien Konstellation ve sistem terapileri üzerine seanslar yapmaktadir .

Türk Hava Yollarinda halen yürütmekte oldugu ucus korkusu olanlara egitim ve destek sürecindedir.

Kimler Katılabilir: Ruh sağlığı ve eğitim alanlarında çalışan psikiyatristler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, aile terapistleri, psikiyatri hemşireleri, sosyal hizmet uzmanları, ana okul öğretmenleri,, özel eğitim öğretmenleri, aile hekimleri, fizyoterapistler, koçluk hizmeti verenler , nlp uzmanları ve sanat alanlarında eğitim almış profesyoneller ile üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan son sınıf öğrencileri katılabilir. Bu çalışmaya katılmak için herhangi bir resim, dans ve sanat bilgisi gerekmemektedir.
Eğitime rahat kıyafetlerle gelinmesi rica olunur.

Ücret: 600 TL +KDV

Kesin kayıt için ödeme tahsil edilecektir.
Tarih: 24 - 25 Mart 2018 Saat: 10.00-17.30

Belge: Almanca ögrenilen teknikleri kullanabilme sertifikasi verilecektir.

Yer: Safir Yaşam Atölyesi, Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Papirus Plaza Merkez Mah. Ayazma Cad. No:37 K:9 Kağıthane / İST

KAYIT & BİLGİ

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

(212)269 06 97-98 / (532) 696 98 40

nesteren17 Mart 2018 Saat: 11.00-13.00

Yorgunluk, bedenimizde ve zihnimizde zaman içinde birikir ve gece uykusu bu yorgunluktan sıyrılmak için yeterli değildir. Onarıcı dinlenme, bedende katman katman derinlere işlerken,

Somatik meditasyon zihinlerimizde arınma bulmamıza yardımcı olur. Bu çalışmadan, dinlenmiş, gevşeyerek rahatlamış, zinde bir beden ve duru bir zihin ile ayrılmayı bekleyebilirsiniz.

Eğitmen: Nesteren Akçay

Nesteren, Yoga Alliance tarafından onaylanmış E-RYT 200 (Experienced Registered Yoga Teacher) ve RYT-500 seviyesinde bir yoga eğitmenidir.

Çalışmaları, bedensel farkındalık odaklı, nefes-beden uyumu araştırarak zihni mevcut ana davet eden bütünsel akışlardan oluşur. Zihnin gözlemciliğinde, bedenin ihtiyaçlarını, duyumlarını ve yönelimini fark etmeye davet eden onarıcı çalışmalar yaptırır.

Nesteren,Türkiye’nin ilk ve tek online yoga stüdyosu olan www.yogauni.com websitesi’nin kurucusudur ve grup ve bireysel çalışmalar haricinde YogaUni.com üzerinde yoga videoları ile yoga öğretme çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Ücret: 120 TL+ KDV’dir.

Kesin kayıt için ödeme tahsil edilecektir.

ADRES: Safir Eğitim & Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Papirus Plaza Merkez mah. Ayazma dere cad. No:37 K:9 Kağıthane / İST

Kayıt ve Bilgi için;

0212 269 06 97/98 – 0532 696 9840 Ceren Hn.

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

IMG 2287

6 Aralık 2017 Çarşamba 19.00-22.00

“ Aradığın hazine, içine girmekten korktuğun mağarada bulunur.” Joseph Campbell

Biz ise çoğu zaman bu hazineye ulaşmak için hep yokuşlar çıkarırız, hep öteleriz kendimizi. Ya vakit çok erkendir, ya da çok geç. Ya sislidir hava ya da puslu. Yapılacak onca iş varken sırası mıdır şimdi kendimizin? En son ne zaman içinizdeki ışığı yaktınız? En son ne zaman kutladınız kendinizi?

kendini kesfet20-21-22 Ekim 2017 / 10.00 – 18.00

TAMAR HAZUT, M.A.A.T.S

Sanat Terapisi’ nin temel prensipleri ile tanışacağınız çeşitli teknik ve yöntemler ile farklı sanat malzemelerini kullanarak kendinizi keşfetme, ifade etme ve yaratıcılık becerilerinizi deneyimleyeceğiniz bir atölye çalışmasıdır.

Bu atölye çalışması sizlere görsel sanatlar alanının ulaşılabilirliğini ve etkisini kendi kişisel gelişim ve güçlenme deneyimleriniz üzerinden keşfedebileceğiniz çok değerli bir ortam sunacaktır.

thetahealer                                       13-14-15 Ekim 2017 / saat 09.00 – 18.30

                                                          ALEXİS WARE

                                    Geleneksel Çin Tıbbı ve Akupunktur Uzmanı

      Advanced ThetaHealer® ve ThetaHealing® Eğitmeni Reiki Master, Human Desing Uzmanı

NEDİR?

THETAHEALING® bilinçaltı terapi tekniğidir. Bilinçaltınızdaki negatif ve olumsuz kayıtların değiştiği frekans thetada olur. Bilinçaltımız theta frekansından yayın yapar.

sanat

Sanat Terapisi’ne Giriş Eğitimi olan bu program katılımcıların çeşitli teknik ve yöntemler ile farklı sanat malzemelerini uygulamalı kullanarak, ifade ve yaratıcılık becerilerini deneyimlemeleri için güvenli ve verimli bir ortam sunacaktır. Kişilerin kendini keşfetme, ifade gücünü arttırma ve yaratıcılıklarını ortaya çıkarmaları arzu edilen hedeftir. Yaratıcılık becerilerini geliştirmeyi, sorunlara gerçek ve yenilikçi çözümler getirmeyi, bilinçaltında kayıtlı olumsuz ve sınırlayıcı inançları tanıyıp değiştirmeyi hedefleyen Dışavurumcu Sanatlarla İfade ve Yaratıcılık Eğitimi, katılımcıların kişisel iyileştirme güçlerini keşfetmeleri, hayata geçirebilme donanımını kazanmalarını sağlamaktadır.

ADVANCEDÇİFT AKREDİTASYONLU Uluslararası Koçluk Sertifika Programı

Süre : 72 saat

Günler : 9 tam gün

Saatler : 10:00-18:00 arası

Eğitim sonunda Uluslararası Sertifikayı alabilmek için sınava katılım şarttır.

AstroDrama ve Zenergy Semineri"Biz belli bir vakitte, belli bir yerde doğduk ve tıpkı yıllanmış bir şarap gibi, doğduğumuz yılın ve mevsimin özelliklerini taşıyoruz"

Carl Gustav Jung

Travma ve Krizlerde Dışavurumcu Sanat Terapi YöntemleriKISA DÖNEMLİ MÜDAHALE ATÖLYE ÇALIŞMASI

24-25 Şubat 2017 - Cuma/ C.tesi

Ani yaşam olayları ile sarsılarak psikolojik krizler ve travmalar yaşamakta olan bireylere yönelik bir müdahale yöntemidir.  Sanat Terapisinin kriz müdahalelerinde bir araç olarak kullanıldığı bu yöntem, Sanat Terapisi ilkeleri ve temel kavramları ile Çözüm Odaklı Kısa Süreli Psikoloji tekniklerinin harmanlandığı yapılandırılmış bir modeldir.

Stephan Müller & Marianne Sinner

Dr. Arnold Mindell tarafından geliştirilmiş Süreç Odaklı Psikoloji ve 5-6 Kasım'da yapılacak"Rüya Bedenin Bilgeliği" eğitimi için bilgilendirici tanıtım toplantısı yapılacaktır.