Safir Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi - Etkinlikler

Etkinlikler

7353946Juditta Ben-David
9-10 Haziran 2018, saat: 10.00-18.00

 

Otantik hareket kişinin anda kalarak, deneyimini güvende yaşayabildiği kapsayıcı ve açık bir alan tanır. Son yapılan nörobilim araştırmalarına göre, beden hisleri ile beden hareketlerini yakından izleme eyleminin insan sağlığı üzerinde olumlu etkileri kanıtlanmıştır.

d5f3953e cca9 4226 970d f47c74e0027b

26-27 Mayıs 2018 Saat: 10.00-17.30

Eğitimin Amacı;

Alanda çalışan profesyoneller için sanat  ve hareket terapi tekniklerini kendi yaratıcılık kapasitelerini geliştirerek kullanabilme olanağı sunmak; resim, müzik, dans, imgelemenin nasıl kullanılabileceğine ilişkin bilgi ve deneyim kazandırmaktır.
Bu eğitimde hedef, var olan; ama unuttuğumuz hayal etme gücümüzü harekete geçirmektir. Hayal etmenin ürünü; kelimeler, resimler, sembol ve metaforlar, müzik, drama, hareket, dans gibi yollarla ifade bulur ve özgürleşir. Hayal etmenin  gücü, bizi iyileştirici olmasıdır. Bu süreç, ruhun kendine ait biçimde ve yollarla ifade bulması, karanlığı ışığa, bastrılımış ve unutulmuş olanı açığa çıkararak içgörü ve rahatlama sağlamasıdır. Amaç, kişinin doğasının farkına varması, potansiyelini keşfetmesi ve kişisel başarısının anahtarını elinde tutmasıdır.
Hareket, kendimizi kendimize teslim etmemize vesile olur. Beden ve içsel çalışma ilişkisi katılımcıların kendilerine dürüst olma imkânını tanır ve içselleştirme fırsatını doğurur.

kendikocunol2 Haziran 2018 Cumartesi Saat:10.00-17.00

Günlük yaşantımızda rüzgarın bizi savurduğu yöne gidiyoruz ve gerçekte biz ne istiyoruz, ne ile mutluyuz göz ardı ediyoruz.

Bu çalışmamızda içimizden geldiği gibi yazacağımız yazılar ve kullanacağımız boyalar ile iç dünyamıza döneceğiz, kendimizi yaratıcı bir şekilde ifade edeceğiz, içimizdeki güçlü ve zayıf yönlere bakacağız ve farkındalığımız geliştireceğiz. Üstelik tüm bunları yaparken ders gibi bilgi öğrenmeye çalışmak yerine keyif alarak uygulamalarla keşfetme yöntemi ile sonuca ulaşacağız.  

Günün sonunda hayatta bizi nelerin tam, bütün hissettirdiği; hayatımızın hangi alanlarında yeni hedefler koymamız gerektiği üzerinde konuşup, yeni hedeflerimizi belirleyeceğiz.

Çalışmaya katılmak için bir ön koşul bulunmuyor; gelişmeye, kendinizle ilgili keşifler yapmaya açık olmanız yeterlidir.

agacgorseli12 Mayıs 2018 Cumartesi Saat: 10.00-17.00

TUTKU ÇETİN & LEYLA KANBER

‘KALBİNİZDE YEŞİL BİR AĞAÇ BULUNDURUN, BELKİ ŞARKI SÖYLEYEN BİR KUŞ GELİP KONAR…’ LAO TZU

Sanat; ruhumuzu, duygularımızı dile getirir, konuşturur. Zihnimiz berrak, bedenimiz açıksa onu daha iyi duyarız. Ruh, zihin ve bedenle bir araya gelip iş birliği yaptığında ise içimizdeki benzersiz öze-potansiyele dokunabiliriz. O zaman şifa, yaratıcılık, denge, neşe ve saf anlayış yaşamlarımıza akar.

Adsiz5 Mayıs 2018 Cumartesi Saat: 14.00-17.00

‘Sanat, ruhlarımızdan günlük hayatın tozunu alıp götürüverir’ Picasso

Sonuçtan çok, sürecin anlamı için…

Kırılan, incinen veya kabullenemediğimiz parçalarımızı, sanatın iyileştirici gücüyle kucaklamak için…

Yaşamın hediyesi, kendimizi ve yaşamımızı her gün yeniden yaratabilme özgürlüğüdür. Sanatla temas halindeyken bu içsel özgürlüğü kaygısızca deneyimleme şansımız olur. Bu temasta keşifler ve tesadüfler heyecan vericidir.

siyah

Acı, Kayıp ve Travma süreçlerinde Dışavurumcu Sanatlar ve Yaratıcılığın Sağaltıcı Gücü

Özgün bir Yaklaşım ile Tanışma Atölyesi

13 Nisan 2018 Cuma Saat: 10.00-17.00

Tamar HAZUT

Fiziksel ve zihinsel gerilimi tetikleyerek bireyin düşünce ve duygularını somutlaştırdığı Dışavurumcu ve Yaratıcı Sanatlar süreçleri “Umut Çalışmaları” olarak düşünülebilir. Bu sürecin aktif doğası kişilerin gelecek, değişim ve dönüşüm, yenilenme ile ilgili perspektif kazanmaları ve kendi içsel güçleri ile temas etmelerini destekler.

Yaratıcı süreçlerin ritüalistik doğası ile renk ve şekillerin güçlü etkisi, acı, üzüntü, travma, kayıp ve hastalık ile baş etme ihtiyacını karşılayan çok uygun ve güçlü bir araçtır.

nesteren17 Mart 2018 Saat: 11.00-13.00

Yorgunluk, bedenimizde ve zihnimizde zaman içinde birikir ve gece uykusu bu yorgunluktan sıyrılmak için yeterli değildir. Onarıcı dinlenme, bedende katman katman derinlere işlerken,

Somatik meditasyon zihinlerimizde arınma bulmamıza yardımcı olur. Bu çalışmadan, dinlenmiş, gevşeyerek rahatlamış, zinde bir beden ve duru bir zihin ile ayrılmayı bekleyebilirsiniz.

IMG 2287

6 Aralık 2017 Çarşamba 19.00-22.00

“ Aradığın hazine, içine girmekten korktuğun mağarada bulunur.” Joseph Campbell

Biz ise çoğu zaman bu hazineye ulaşmak için hep yokuşlar çıkarırız, hep öteleriz kendimizi. Ya vakit çok erkendir, ya da çok geç. Ya sislidir hava ya da puslu. Yapılacak onca iş varken sırası mıdır şimdi kendimizin? En son ne zaman içinizdeki ışığı yaktınız? En son ne zaman kutladınız kendinizi?

kendini kesfet20-21-22 Ekim 2017 / 10.00 – 18.00

TAMAR HAZUT, M.A.A.T.S

Sanat Terapisi’ nin temel prensipleri ile tanışacağınız çeşitli teknik ve yöntemler ile farklı sanat malzemelerini kullanarak kendinizi keşfetme, ifade etme ve yaratıcılık becerilerinizi deneyimleyeceğiniz bir atölye çalışmasıdır.

Bu atölye çalışması sizlere görsel sanatlar alanının ulaşılabilirliğini ve etkisini kendi kişisel gelişim ve güçlenme deneyimleriniz üzerinden keşfedebileceğiniz çok değerli bir ortam sunacaktır.

thetahealer                                       13-14-15 Ekim 2017 / saat 09.00 – 18.30

                                                          ALEXİS WARE

                                    Geleneksel Çin Tıbbı ve Akupunktur Uzmanı

      Advanced ThetaHealer® ve ThetaHealing® Eğitmeni Reiki Master, Human Desing Uzmanı

NEDİR?

THETAHEALING® bilinçaltı terapi tekniğidir. Bilinçaltınızdaki negatif ve olumsuz kayıtların değiştiği frekans thetada olur. Bilinçaltımız theta frekansından yayın yapar.