1GESTALT YAKLAŞIMININ TEMELLERİ VE FARKLI ALANLARDA UYGULAMALARI

GESTALT, sadece bir terapi ekolü değil, aynı zamanda ustaca yaşama rehberidir.

GESTALT kişinin hayatını, davranışlarını, mesleğini, ilişkilerini yaratıcı bir süreç ve kişiyi de bu sürecin kaptanı olarak görür.

GESTALT, herkesin özel ve kendine özgü olduğuna; hem kendi hem de çevresiyle bir bütün oluşturduğuna; etkileme ve etkilenme gücünü taşıdığına inanır. Dolayısıyla, özgün halimiz ile koşullardan etkilenme derecemiz arasında denge kurduğumuzda, kendimizi gerçekleştirebileceğimizi müjdeler.

 

 

 

Bu program ile;

       Gestalt’ın temel kuram ve prensiplerinin ana hatları ile tanışacak,

       Farklı alanlarda uygulanışını deneyimleyecek,

       Öğrendiklerinizi özgün kişiliğiniz ile buluşturarak hayatınıza geçireceksiniz.           

EĞİTİMİN İÇERİĞİ VE YÖNTEMİ:

1.        Modül 8-9 Mart 2019: Gestalte Giriş ve Temel Kavramları

2.        Modül 5-6 Nisan 2019: Koçluk Pratiğinde Gestalt’ın Kullanımı

3.        Modül 10-11 Mayıs 2019: Hikaye Döngüsü ve Gestalt

Eğitim boyunca, kuram, araç ve uygulamalara deneyimsel yöntemler ile uygulama alanı sunacak bu programda, interaktif paylaşım ve grup deneyimleri ile katılımcılar da birbirlerinin gelişimlerine destek olacaklardır. Sanatı ve yaratıcılığı, hikayeleri ve dramayı bir araç olarak kullanacağımız bu çalışmaların en büyük armağanı FARKINDALIK ve DEĞİŞİM olacaktır.

MLER KATILABİLİR :

GESTALT yaklaşımını kişisel ya da mesleki yaşamına entegre ederek yeni bir bakış açısı kazanmak, mesleğini zenginleştirmek ve çevresini etkileyerek fark yaratmak isteyen,

Değişen bir dünya ve yaşam süreçleri ile uyum içinde bilinçli farkındalık, birlik ve bütünlük, saygı ve sevgi ile daha doyurucu ilişkiler kurmak isteyen herkes içindir.

EĞİTİM BEDELİ : 2400 TL +KDV dir. Eğitim toplam 48 saat olacaktır.

KAYIT: Ön kayıt; İletişim bilgilerinizi Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine iletmenizi rica ediyoruz.

Kaydınızın tamamlanması için size gönderilen hesaba 500 TL +KDV Gestalt açıklaması ile yatırılması ve dekontunuzu yukardaki e-mail adresine gönderilmesi gerekmektedir.

BELGELENDİRME : Katılım Belgesi verilecektir.

YER: Safir Eğitim & Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Papirus Plaza Merkez mah. Ayazma dere cad. No:37 K:9 Kağıthane / İST

0212 269 06 97/98 – 0532 696 9840 Ceren Hn. / Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Geri Bildirimler;

Gestaltın kuramları hakkında bilgi alıp ardından kendimizle ve birbirimizle yaptıgımız deneysel pratiklerle gestaltın temel kavramlarının üç modül boyunca bende iyice içselleştiğini gördüm ama asıl bu programı bana sevdiren tüm ögrendiklerimi hayata entegre edebildiğimi ve inanılmaz değişimlere kapı açtığını görmek oldu. Özellikle kahramanın yolculuğuyla muhteşem şekilde birleştirilmiş olan programın bu bölümünde kendi hayat amaçlarımız için çıktığımız yolculukta elimize adeta bir yol haritası edinmiş olduk!! Benim fikrim Gestaltın Binbir Yüzü programını, öncelikle kendi hayatımızda artık kendimize hizmet etmediğini farkettiğimiz ancak bir türlü dönüştüremediğimiz temaları farkındalıkla dönüştürmek ve bu aracı özellikle koçluk yapıyorsak danışanımıza ışık tutucak şekilde kullanmak için almalıyız. Açıkçası benim için süreç boyunca sihirli bir şekilde geçen bu güzel eğitim iyikilerimin en başında yer alıyor. - Özge Y.

Yaşamda, koçlukta, terapide bir yaklaşım olarak Gestalt nedir, nasıldır?

Safir Yaşam Atölyesi'nin düzenlediği atölyenin ilk modülünden zihnimde kalan bir cümle; "Danışanı 'bana sen olmayı öğretir misin?' dercesine ilgi ve merakla dinlemek"

Yaşamımıza bu tutumu katmak; ilişkilerimize ne gibi dönüşümler katabilir? Sağlıklı ve etkili bir iletişim için ne kadar değerli bir öneri.

Teşekkürler Elyan, Sinem ve Ayşıl - Duygu S.T.

Başlangıçta bu eğitimin sadece teori ve yöntemlerle verileceğini düşünüyordum ama eğitim çok daha başka bir yerden başlangıç yaptı..Kendimden!..😊Bu keşfetme yolculuğu sizlerle beraber yol buldu..Kendimle ilgili farkındalıkları yaşayıp algılamak,bedenimde ve ruhumda neler olduğuna dair bu ilüzyonu seyretmek,içinde yaşamak ve en önemlisi dümen başına geçmek sizin elinizden,hayattan aldığım en güzel hediyelerden biri...Resim yapmak,üretmek ve bildiklerimi paylaşmak için yola koyulmama en büyük destek birlikte yaptığımız bu çalışmalar oldu..Artık kapı açıldı!..Yol göründü!..Kendine bir kapı açmak ve yola çıkmak isteyen herkese bu çalışmayı öneririm...Harika bir ekipsiniz!..Herşey için teşekkürler..Sizi Seviyorum!. -Beyhan Y.

Eğitimden en büyük kazanımım, şimdi ve burada ihtiyaç ve isteklerimi farketmek ile başkalarının ihtiyaçlarını ve isteklerini farkederken aslında kendimden bazı yansımaların orada olduğunu anlamaktı. Bir kere sevgili eğitmenler grubun nabzını o kadar güzel tuttular ki bazı yerlerde eğitimin bir akışı olmasına rağmen onu duruma uygun hale getirecek esnekliği göstermeleri bile başlı başlına bence katılım için bir sebepti. Bunun yanında zihinden bedene geçme, bedenden duyguya geçme, duygudan tekrar zihne geçmeyi, yaptığımız hem beden çalışmaları hem de sanat çalışmalarıyla çok güzel yaşadık. bunlar için bence bir deneyin derim . - Neslihan K.

EĞİTMENLER:

Aysil

 

 

AYŞIL GÜL TOKCAN

Hukukçu, profesyonel koç ve hikaye anlatıcısı

http://www.safirdanismanlik.com.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=185:aysil-gul-tokcan&catid=15&Itemid=109

 

 

ELYANAYSOY

 

 

Elyan Aysoy,Gestalt Psikoterapist Msc ,UKCP

Dışavurumcu Sanat Terapisti APC

http://www.safirdanismanlik.com.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=104:elyan-aysoy-msc-ukcp-apc-expressive-arts-therapy-gestalt-psikoterapist&catid=15&Itemid=109

 

 

 

 

 

Sinem

 

 

Sinem Lanacı, MA, ACC

http://www.safirdanismanlik.com.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=186:sinem-lanaci-ma-acc&catid=15&Itemid=109