banabenianlatan

16 Şubat 2019/23 Şubat 2019/2 Mart 2019/16 Mart 2019

Cumartesi Saat:10.00-13.30

Zihin odaklı olmamızı bekleyen bir sistem içinde yaşıyoruz. Hem iş, hem aile hayatında üstlendiğimiz bir çok sosyal rol ve ilişkiler sadece düşüncelerimizi, duygularımızı değil bedenimizi de şekillendiriyor.

4 buluşmadan oluşacak olan, hareket ve sanatsal ifade araçlarını yöntem olarak kullanacak bu atölye programının niyeti; bedensel farkındalık geliştirirken, bedenimizin bize anlattığı kendi hikayemizin ne olduğunu araştırmak olacak.

Sanat ve bedensel farkındalık aracılığıyla yaratıcı bir süreç deneyimlemeye ve bu süreçte öz hikayenizin bir parçasıyla buluşmaya, onu yaratmaya ne dersiniz?

Daha önce beden çalışmalarıyla temas etmiş kişiler için süreç daha verimli olacaktır.

 

duyguseda

Duygu Seda Tomru, MA

1974, İstanbul doğumludur. İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümü’nden lisans ve yüksek lisans mezunudur. Lisans eğitimi sırasında “Eğitimde Tiyatro”, “Çocuk Tiyatrosu” ve “Pedagojik Formasyon” derslerini de tamamlamıştır. Çağdaş Drama Derneği’nin düzenlediği “Yaratıcı Drama” atölye çalışmalarına devam etmiş ve sertifikalarını almıştır. 2004 yılından bu yana çocuklar ve yetişkinlere yönelik drama kurslarında eğitmenlik yapmaktadır. Ekol Drama'nın Çağdaş Tiyatro, Genç Tiyatro Atölyeleri ve Kurumsal Eğitimler'inde eğitmen olarak çalışmıştır. Kurumsal eğitimlerde özellikle "etkili iletişim, takım çalışması, liderlik, yaratıcı ifade" konularını içeren eğitimler vermiştir. Tiyatro Araştırma Laboratuarı'nda da Çağdaş Tiyatro'da Dramaturji derslerini vermiştir.

Kadir Has Üniversitesi'nde, “Drama ve İkna Sanatı”, Marmara Üniversitesi'nde “Drama”, İstanbul Üniversitesi'nde "Reji ve Oyunculuk Kuramları", "Dramaturji", "Sahneleme Teknikleri" adlı dersleri konuk öğretim görevlisi olarak vermiştir.

2013 yılında Psikeart'ın düzenlediği "Sanat ve Psikiyatri" eğitimini tamamladıktan sonra Sanat Terapisi alanında da uzmanlaşmaya yönelmiştir.

•         Safir Danışmanlık'ta Dr. Marcia Leventhal ve Dr. Ilene Serlin ile 2 yıl süren Klinik'te Dans Hareket Terapisi,

•         İ. Ü. İstanbul Çapa Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı'nda 2 yıl süren ‘Ruhsal Bozukluklarda Sanat Psikoterapileri’,

•         Anna Halprin ve Daria Halprin'in kurduğu ve halen eğitim vermekte olduğu Tamalpa Institute Kaliforniya'da 300 saatlik Level 1 Training (Hareket Temelli Dışavurumcu Sanatlar) adlı sertifika programlarını tamamlamıştır.

Bu eğitimler sürecinde İ.Ü. Çapa Tıp Fakültesi'nde Kronik Çocuk Hastalıkları ve Sosyal Psikiyatri Bölümleri'nde yürütülen Sanat ile Psikososyal Destek Programları'nda atölye gözlemciliği, asistanlığı ve yürütücülüğü görevlerini üstlenerek stajlarını tamamlamıştır.

Yanı sıra bir anaokulu'nda Otizm Spektrum Bozukluğu ve Sosyal İletişim Becerileri'nde yetersizlik gözlemlenen çocuklar ile Dans Hareket Terapisi ve Drama yöntemlerini içeren 12 oturumluk bir atölyenin tasarım ve yürütücülüğünü üstlenmiştir.

2017-2018 döneminde Lerna Babikyan ile Yaratıcı Dans Eğitmen Eğitimi sertifika programını tamamlamıştır. Yine 2018'de Bahar Vidinlioğlu ve Serap Meriç'in Skinner Releasing 1-6 atölyelerine katılmıştır.

Kasım 2018'den bu yana "Gestalt'ın Binbir Yüzü" ve "Adler Koçluk" eğitimlerine devam etmekte ve kendisini koçluk yöntemleri konusunda geliştirmeyi hedeflemektedir.

Hâlen kurumsal eğitimler vermeye devam etmekte; özellikle sanat aracılığıyla 'farkındalık, kendini yaratıcı ifade ve ekip içi iletişim' konularında atölyeler yürütmektedir.

KİMLER KATILABİLİR : Ruh sağlığı alanında çalışan profesyoneller, Sosyal çalışmacı ve Profesyonel Koçlar, dansçılar, Yoga, Tai Chi, Skinner Realising Teknik, Yaratıcı Dans gibi eğitimleri almış kişiler ve Eğitim Bilimleri, Güzel Sanatlar v.b. alan mezunları içindir.

EĞİTİM BEDELİ: 480 TL +KDV dir.

KAYIT: Ön kayıt; İletişim bilgilerinizi Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine iletmenizi rica ediyoruz.

BELGELENDİRME: Katılım Belgesi verilecektir.

YER: Safir Eğitim & Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Papirus Plaza Merkez mah. Ayazma dere cad. No:37 K:9 Kağıthane / İST

0212 269 06 97/98 – 0532 696 9840 Ceren Hn. / Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.