hareket

 

 

2-3 Şubat 2019 Saat: 10.00 - 17.00

ARYE BURSZTYN 

AMAÇ:

Bu atölye çalışmasında beden odaklı yaklaşımlarla benliğimizin “zihinbeden” boyutlarının bütünsel varoluşunu ve duruşunu araştıracağız.  

Beden kendini organize eder ,uyumlanır ve akıllıdır. Beden deneyimlerimiz kendimizi, ilişkilerimizi ve mesleğimizi algılama biçimimiz ile doğrudan ilintilidir. Beden benliğimiz çevremizi etkileme ve çevremizden etkilenme biçimini yani gerçeğimizi belirler. Bu atölye çalışmasında, bedende kalarak beden benliğimizi araştırmanın, kişisel gelişim ve profesyonel performans ve duruşumuzu nasıl etkilediğini deneyimleyeceğiz. Bu yöntem bireysel klinik ,danışmanlık ve koçluk uygulamalarını derinleştirir.

Teorik ve uygulamalı bir araştırma niteliğinde olan bu atölye çalışması, Gestalt’ın ZihinBeden ve Beden Benlik yaklaşımına ilgi duyarak mesleklerine entegre etmek isteyen terapist, danışman ve koçlar içindir.  

İÇERİK:

  • Bütünsel Gestalt Terapisi’nin ZihinBeden’e temel bakış açısı: kavram ve uygulamalar.
  • Terapist ya da koçun kendi beden benlik sürecinin farkındalığı; danışan- uygulayıcı ilişkisinde bütünsel duruş çalışmaları (use of self).
  • Beden Benliği ile ilgili çalışma süreçlerinde özgün yöntemler: nefes, topraklanma, merkezlenme ve beden taraması.
  • Duyusal Farkındalığı desteklemek: duyusal data toplama becerisi, duyusal lisanı geliştirme ,nefes ve hareket çalışmaları ile duyuları keskinleştirme çalışmaları.
  • Farkındalık Geliştirme: Gestalt’ın ZihinBeden müdahalelerinde kullanılan “araç kutusu” ile farkındalık alıştırmaları yaratmak.
  • Seansın şimdi ve burada sürecinde ortaya çıkan malzemelerle dışavurumcu ifade yöntemi ile çalışmak.

YÖNTEM :

  • Bütünsel zihinbeden duruşunda topraklanmayı ve alanla bütünleşmeyi geliştiren hareket alıştırmaları, ısınma ve meditasyon çalışmaları

     Teorik sunumlar ,uygulamalı çalışmaların kavramsal ve metodolojik ilkeleri hakkında dersler.

  • Gestalt ZihinBeden pratiğinde yönlendirilmiş müdahaleler ve süreçlerin değerlendirilmesi.

     Paylaşımlar ve kişisel mesleklerde potansiyel uygulama alanlarının değerlendirilmesi.

Eğitmen:

ARYE BURSZTYN 

Arye 30 yılı aşkın dans ve hareket eğitmenidir. Halen Tel-Aviv’deki Seminar HaKibbutzim Teachers’ College’de eğitmenliğe devam etmektedir. Arye İsrail’de, ABD, Rusya,Ukrayna,Polonya ve Türkiye’de sanatçılar, dansçılar, sanat terapistleri,klinik psikologlar, koçlar ve kurumsal danışmanlar için Gestalt ZihinBeden Eğitimleri ile profesyonel ve kişisel gelişim atölyeleri vermiştir.

Arye Tel-Aviv Üniversitesi Sosoyoloji bölümünde Antropoloji ve Psikoloji lisansını almıştır. (1978)Yüksek Lisansını Smith College, Northampton, Massachusetts’de bitirmiştir (M.F.A. 1989) Doktorasını Gestalt Institute of Cleveland, Ohio’da uzmanlaştığı Fiziksel Süreçlerle Çalışma üzerinde yapmıştır.

Avrupa Gestalt Terapi Derneği’nin (EAGT)tam üyesidir. Bireyler ve gruplarla Gestalt terapisti olarak çalışmaktadır.Arye Tel Aviv Üniversitesi’nin Sosyal Çalışmalar Oklunda, Lesley College ve çeşitli Psikoterapi Merkezleri ile kurumlarda ZihinBeden Gestalt Terapisi Eğitimleri vermiştir.

KİMLER KATILABİLİR : Ruh sağlığı alanında çalışan profesyoneller, Sosyal çalışmacı ve Profesyonel Koçlar, Eğitim Bilimleri ve Güzel Sanatlar vb. alan mezunları içindir.

KAYIT FORMU: https://goo.gl/forms/ulGJ8yVlmyuLvucS2

Başvurunuz incelendikten sonra size dönüş yapılacaktır. Safir Yaşam Atölyesi'ne Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresinden 0212 269 06 97/98 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

BELGELENDİRME: Katılım Belgesi verilecektir.

YER: Safir Eğitim & Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Papirus Plaza Merkez mah. Ayazma dere cad. No:37 K:9 Kağıthane / İST

0212 269 06 97/98 – 0532 696 9840 Ceren Hn. / Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.