jungJung, Semboller, Arketipler

19-20 Ocak 2019 Saat:09.00-17.00

Semboller, arketipler ve imgeleme üzerine öncü çalışmalar yapmış C.G.Jung DST’nin büyükbabası olarak anılır. Jung, bilinçdışı ile yüzleşmek ve içsel süreçleri gözlemlemek için imgeler ve semboller ile çalışmış ve duyguları imgeler yoluyla ifade etmek için teknikler geliştirmiştir. İmgeleme sanıldığı üzere sadece görsel değildir, bedensel, duyusal veya sözel de olabilir. Bu çalışmada görsel sanatların yanında dans, ritüel, ses, şiir ve/veya masal gibi dışavurumcu sanat terapisi modalitelerini kullanacağız.  Arketipler ve kolektif bilinçdışını farklı modaliteler üzerinden araştıracağız ve gölge tarafımıza imgeler aracılığı ile ışık tutmaya çalışacağız. Eril ve dişil yönlerimizin üzerine yoğunlaşacağımız bu atölyede sembollerin büyülü dünyasına adım atacağız. 

Ezgi İçöz Özgür

Dışavurumcu Sanat Terapisti ve Uzman Psikolog

İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünü bitirdikten sonra iki büyük tutkum olan Sanat ve Klinik Psikoloji’yi birleştiren Dışavurumcu Sanat Terapisi üzerine yüksek lisans yaptım. San Francisco’da bulunan California Institute of İntegral Studies’te ‘Counseling Psychology, Expressive Arts Therapy’ bölümünü bitirdikten sonra hastane ve özel kliniklerde sanat terapisti olarak farklı popülasyonlar ile çalıştım. İstanbul’da Safir Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık merkezinde yetişkinler ile çalıştım, kurumsal eğitimler verdim ve sanat terapisi eğitim gruplarında çalıştım. Çocuk ve Aile Rehberliği (Çare-Der) Derneğinde çocuk, ergen ve aileler ile bireysel seanslar ve grup terapileri yaptım. Sanat Psikoterapileri Derneği ve Uluslararası Dışavurumcu Sanat   Terapileri Derneği üyesiyim.

Sanatın, yaratıcılığın, doğanın ve paylaşımın iyileştirici gücüne inanıyorum. Çocuk, ergen ve yetişkinler ile Ingilizce ve Türkçe bireysel terapiler, grup terapileri ve çemberler yapıyor, sosyal değişim projelerinde yer alıyorum. Danışanlarıma kişiye özgü, eklektik ve bütüncül terapiler sunuyorum.

Güvenli ve Özgür alanlar oluşturarak danışanlarımın dönüşüm sürecine kolaylaştırıcı oluyorum. Bu değişim ve şifa yolculuğunda Sufizmden feyz, maneviyattan güç alıyorum.

Büyük şehirlerden köye göçenler kervanına katılmış olup 2015 yılından beri eşim ve oğlumla birlikte Fethiye’de bir köyde yaşamaktayım. Kolektif ve doğal yaşam, alternatif eğitim gibi konulara ilgi duyuyorum, farklı kültürleri öğrenmekten ve seyahat etmekten keyif alıyorum. Doğada Sanat Terapisi grupları yaptığım Sevgi Çemberleri adlı bir projenin parçasıyım. Yolculuklarımda Sanat Terapisini ve Sevgi Çemberlerini yaymaya devam ediyorum.

 

KİMLER KATILABİLİR : Ruh sağlığı alanında çalışan profesyoneller, Sosyal çalışmacı ve Profesyonel Koçlar, Eğitim Bilimleri ve Güzel Sanatlar vb. alan mezunları içindir.

EĞİTİM BEDELİ: 700 TL +KDV dir.

KAYIT: Ön kayıt; İletişim bilgilerinizi Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine iletmenizi rica ediyoruz.

BELGELENDİRME : Katılım Belgesi verilecektir.

YER: Safir Eğitim & Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Papirus Plaza Merkez mah. Ayazma dere cad. No:37 K:9 Kağıthane / İST

0212 269 06 97/98 – 0532 696 9840 Ceren Hn. / Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.