Aysil

Hukukçu, profesyonel koç ve hikaye anlatıcısı

Türkiye ekonomisinde önemli yer tutan pek çok uluslararası yatırım projesinde hukuk danışmanlığı yapmış, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Ukrayna, Endonezya, Güney Afrika ve Ortadoğu ülkelerinde projeler yürütmüş, çok uluslu iki şirketin hukuk departmanlarını kurmuş, hukuk direktörü ve yönetim kurulu üyesi olarak çalışmıştır.

2005 yılında Prof. Dr. Ceylan Daş'ın çalışmalarıyla tanıştığı Gestalt metodolojisi, hukuka ve genel olarak hayata bakışını değiştirerek bütünsel kavrayış, bilinçli eylem ve sürdürülebilir yaşama odaklanmasını sağlamıştır.

2009 yılında, Doç. Dr. Hanna Nita Scherler tarafından verilen iki yıllık "Gestalt Temel Kavramlar ve Metodolojisi" eğitimini tamamlayarak Gestalt uygulayıcısı, 2010 yılında “Eurasian Gestalt Coaching Programı” nı tamamlayarak, uluslararası akreditasyonu olan bir Gestalt koçu olmuştur.   O tarihten bu yana, aralarında Legal 500 "En Etkili Hukuk Müşavirleri" listesinde yer alan hukuk müşavirleri de bulunan pek çok hukukçuya, hukuk departmanlarına ve girişimcilere koçluk hizmeti vermektedir.

2015 yılında uygulamalı hikaye anlatıcılığı ile tanışmış, hikaye anlatıcılığı alanında Avrupa ve Türkiye’nin önde gelen eğitmenlerinden dersler alarak uygulamalı hikaye anlatıcılığını mesleğine entegre etme yoluna girmiştir.

Ayşıl Tokcan, Gestaltist Hukuk, Sürdürülebilir Başarı ve Kahraman’ın Yolculuğu atölyeleri düzenlemenin yanı sıra, Boğaziçi Üniversitesi Atatürk Enstitüsü’nde, hikayelerin iş hayatında kullanımı konusunda yüksek lisans tezi hazırlamaktadır.

Kadim sözlü anlatı geleneğinin ürünü hikayelerin bizleri köklerimizle buluşturma ve arındırma gücüne tekrar tekrar hayran kaldığından, herkesin bu kaynakla buluşabilmesi için gayret göstermekte ve Gestalt’ın bu buluşma için harika bir ortam olduğunu gözlemlemektedir.