d5f3953e cca9 4226 970d f47c74e0027b

26-27 Mayıs 2018 Saat: 10.00-17.30

Eğitimin Amacı;

Alanda çalışan profesyoneller için sanat  ve hareket terapi tekniklerini kendi yaratıcılık kapasitelerini geliştirerek kullanabilme olanağı sunmak; resim, müzik, dans, imgelemenin nasıl kullanılabileceğine ilişkin bilgi ve deneyim kazandırmaktır.
Bu eğitimde hedef, var olan; ama unuttuğumuz hayal etme gücümüzü harekete geçirmektir. Hayal etmenin ürünü; kelimeler, resimler, sembol ve metaforlar, müzik, drama, hareket, dans gibi yollarla ifade bulur ve özgürleşir. Hayal etmenin  gücü, bizi iyileştirici olmasıdır. Bu süreç, ruhun kendine ait biçimde ve yollarla ifade bulması, karanlığı ışığa, bastrılımış ve unutulmuş olanı açığa çıkararak içgörü ve rahatlama sağlamasıdır. Amaç, kişinin doğasının farkına varması, potansiyelini keşfetmesi ve kişisel başarısının anahtarını elinde tutmasıdır.
Hareket, kendimizi kendimize teslim etmemize vesile olur. Beden ve içsel çalışma ilişkisi katılımcıların kendilerine dürüst olma imkânını tanır ve içselleştirme fırsatını doğurur.

 

Eğitim İçeriği;

Sınırlarımızla yüzleşme ve genişletme olanağını keşfediyoruz.
Kendimizi olduğumuz gibi kabul etmeyi, sadece var olduğumuz için değerli olduğumuzu öğreniyoruz.
Bastırdığımız duyguların farkına varıyor, ortaya çıkan duyguların ciddiye alınmasını sağlıyoruz.

Bu eğitim ile;
Grup dinamiği alıştırmaları
Uygun sanat öğeleri ve uygun tekniklerle bireysel farkındalık amaçlı çalışmalar
Birbirini destekleme, takım olma sanatı ve ekip çalışması
Farklılıklar ile bir arada olmayı öğrenme
Bedensel, zihinsel ve duygusal farkındalık
Stresle başa çıkabilme
Özdeğer geliştirme
Zor duyguları dönüştürme
Kendini ifadeyi geliştirme
Empati kurma ve aktif dinleme
Sağlıklı ilişki kurma becerilerini geliştirme hedeflenmektedir.

Terapist: Alev Ünel

Alev Ünel Köln doğumludur. İlk,orta ve lise eğitimlerini İstanbul’da tamamlamıştır. Berlin de Berlin Fachschule für Sozialpadagogik okulundan mezun olmuştur. Berlin’de pedagog ve eğitmen olarak farklı kuruluşlarda aile danışmanlığı,kadın kuruluşlarında proje sorumlusu, danışman , gençlik merkezlerinde rehber öğretmen ve okullarda danışman olarak çalışmıştır. Berlin Lebenswelt e.V. derneğinde Madchenzentrum Szenenwechsel ve Reinike – Fuchs Grundschule okulunda terapist, eğitmen ve yönetici olarak görev almıştır.

Berlin’de Berlin Gençlik Bakanlıkları farklı bölgelerde ( Bezirksamt Reinikendof Abteilung Jugend und Familie, Jugendamt Neukölln , Jugendamt Kreuzberg ) çocukları koruma programında farklı kültürlerin, çocuklar üzerindeki etkileri ve değişimleri projelerini oluşturmuş , o bölgelerde ki ailelere ve gençlere danışmanlık yapmiş, mülteci ailelere destek programı sunmuş, dezavantajli bölgelerde ve kisilerle uzun süre calismistir.

Siddet gören kadinlara yönelik merkezlerde görev almis projeler gelistirmistir .

Uzun süredir yürüttügü , 13-25 yaş grubu proje ( madde bağımlılığı,spor,boş zaman değerlendirme , cinsel kimliklerimiz )

Genc kızlara , ebeveyn ler ve çocuklarına yönelik kapalı grup calışmaları hazırlamış ve uygulamıştır.

Türkiyede ruh sagligi alaninda calisanlara sanat terapileri , hareket ve dans terapisi , otojenik gevseme üzerine egitimler vermekte , Familien Konstellation ve sistem terapileri üzerine seanslar yapmaktadir .

Türk Hava Yollarinda halen yürütmekte oldugu ucus korkusu olanlara egitim ve destek sürecindedir.

Kimler Katılabilir: Ruh sağlığı ve eğitim alanlarında çalışan psikiyatristler, psikologlar, psikolojik danışmanlar, aile terapistleri, psikiyatri hemşireleri, sosyal hizmet uzmanları, ana okul öğretmenleri,, özel eğitim öğretmenleri, aile hekimleri, fizyoterapistler, koçluk hizmeti verenler , nlp uzmanları ve sanat alanlarında eğitim almış profesyoneller ile üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan son sınıf öğrencileri katılabilir. Bu çalışmaya katılmak için herhangi bir resim, dans ve sanat bilgisi gerekmemektedir.
Eğitime rahat kıyafetlerle gelinmesi rica olunur.

Ücret: 600 TL +KDV

Kesin kayıt için ödeme tahsil edilecektir.
Tarih: 26-27 Mayıs  2018 Saat: 10.00-17.30

Belge: Almanca ögrenilen teknikleri kullanabilme sertifikasi verilecektir.

Yer: Safir Yaşam Atölyesi, Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Papirus Plaza Merkez Mah. Ayazma Cad. No:37 K:9 Kağıthane / İST

KAYIT & BİLGİ

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

(212)269 06 97-98 / (532) 696 98 40