ADVANCEDÇİFT AKREDİTASYONLU Uluslararası Koçluk Sertifika Programı

Süre : 72 saat

Günler : 9 tam gün

Saatler : 10:00-18:00 arası

Eğitim sonunda Uluslararası Sertifikayı alabilmek için sınava katılım şarttır.

PROGRAM HAKKINDA

Eğer yaptığınız işten memnun değilseniz ya da daha fazlasını istiyorsanız:

•             Yeni bir meslek edinmek

•             Kariyer değişikliği yapmak

•             Profesyonel bir koç olarak ek gelir sağlamak

•             Bulunduğunuz organizasyonun içinde başkalarına koçluk yapmak

•             Kendinizi geliştirmek için

Uluslararası Yaşam Koçluğu Sertifika Programı size bütün hedeflerinize ulaşabileceğiniz yeni bir dünya sunuyor.

MESLEKİ KAZANÇLAR

1.            Dünyanın her yerinde koç olarak çalışabilme imkanı

2.            Kendi işine sahip olma fırsatı

3.            Ne zaman, nerede, kiminle çalışacağını seçme özgürlüğü

4.            Etkili iletişim becerileri

5.            Yöneticiler, personel ve iş arkadaşlarıyla gelişmiş ilişkiler

6.            Kişinin iş ve özel hayatındaki hedeflerine ulaşmasını sağlayacak tekniklerin kazanımı

7.            Sürekli gelişim

Advanced Coaching Training Intensive Programı’nın Size Sunacakları
Eğitim Uluslararası standartlarda, koçluğa dair bilimsel ve güncel bilgilerle tasarlanmış 5 bölümden oluşan bir eğitim
Kurs Materyalleri Kapsamlı bir ders kitabı, ders notları, bloknot, koçluk yaparken kullanılacak formlar, 200 sayfa Eğitim müfredatı
Destek ve Danışmanlık Program süresinde koçluk hizmeti, süpervizyon ve mentorluk akşamları, program sonrasında mentorluk desteği
Geribildirim Alanlarında uzman eğitmenlerden eğitim süresinde yapıcı geribildirim
Ekstralar Yalnızca mezunlarımıza özel network ağına üyelik, diğer mezunlarla canlı bilgi alışverişi olanağı
Belge Uluslararası   “Personal Coaching Training” Sertifikası

PROGRAM İÇERİĞİ

BÖLÜM 1 : KOÇLUĞA GİRİŞ

Bu bölümde koçlukla ilgili temel kavramlarla tanışacak, eğitimin kalan kısmı için ihtiyacınız olan koçluk dünyasına ait genel bilgilerle ilgili bir oryantasyondan geçeceksiniz. Koçluğun tam olarak ne olduğu, tarihi ve diğer prensiplerle arasındaki temel farkları öğrenecek ve bir koç olarak çalışırken içselleştirmeniz gereken etik değerler hakkında detaylı bilgi sahibi olacaksınız.

BÖLÜM 2: TEMEL KOÇLUK UYGULAMALARI

Bu bölümde bir koç olarak sahip olmanız ve geliştirmeniz gereken temel özellikleri öğrenecek ve bu özelliklerle ilgili bir çok uygulama gerçekleştireceksiniz. Müşteri- koç ilişkisinin temel yapısını ve bu ilişki de “güven”i nasıl oluşturacağınızı ve süreç içerisinde geliştireceğiniz ile ilgili bilgiler kazanacaksınız.

BÖLÜM 3: KOÇLUKTA İLERİ DÜZEY BECERİLER

Bu bölümde koçlukla ilgili ileri düzey becerilerinizi geliştirmek için birçok önemli bilgiler alacak ve uygulamalar göreceksiniz. Bir koç olarak adım adım seanslarınızı nasıl yürüteceğinizi, müşterinizi bu süreçte nasıl değerlendireceğinizi öğreneceksiniz. Koçluk mesleğinde de diğer mesleklerde olduğu gibi bazı önemli ipuçları ve farkındalıklar bulunmaktadır. Bunlarla ilgili eğitmenimizin sizlere aktaracağı deneyimleri sonrası farklı bir bakış açısı kazanmış olacaksınız. Bir koç olarak müşterinizin ne gibi kör noktaları olabileceği ve bu noktalarla ilgili nasıl koçluk yapılabileceğine yönelik vaka çalışmaları yapma fırsatı yakalayacaksınız.

BÖLÜM 4: USTALIK BECERİLERİ

Bu bölümde gerek koçların gerekse müşterilerin tıkanma noktalarını öğrenecek ve bunları aşmanın yöntemlerini uygulamalarla göreceksiniz. Koçluk mesleğinde karşılaşabileceğiniz farklı konularla ilgili bilgi sahibi olacaksınız. Koçluğun psikoloji uygulamaları ile ilgili ne gibi benzerlikleri ve farklılıkları olduğunu öğreneceksiniz.

BÖLÜM 5: PROGRAM FİNALİ

Programın bu son bölümünde akademimiz için çok önemli olan koçluğun etik değerleri ile ilgili bir tekrar yapılacak ve bütün bir programın ana hatları ile ilgili soru-cevap şeklinde bir özet geçilecektir.

Eğitmen:

Violet Alalof

1967 ,İzmir doğumlu. İzmir Amerikan Kız Koleji 1984 mezunu. Boğaziçi Üniversitesi -Eğitim Fakültesi – Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (Guidance and Counselling) bölümünde 3 yıl okuduktan sonra yatay geçiş yaparak İngilizce Öğretmenliği bölümünden(1990) mezun oldu.İngilizce öğretmenliği işini uzun yıllar devam ettirdi.18 Yıllık aile şirketinde yönetici pozisyonunda deneyimi vardır. 2008 yılında Fa Coach Academy ‘den koçluk eğitimi aldı. 2009 yılında İzmir’de Suvio Coaching’i ortağı Sumru Gündüz ile birlikte kurdu.Bireysel koçluk, grup koçluğu ,takım koçluğu , yönetici koçluğu ,KOBİ lere koçluk,kariyer koçluğu , İngilizce koçluk /eğitim çalışmalarının yanında “International Coach Federation” ve “Association for Coaching” onaylı uluslararası sertifikalı İzmir’in ilk koçlarını yetiştirdi ve halen yetiştirmeye devam ediyor. Pek çok kişiye ortağı ile birlikte workshoplar,seminerler sunuyor ve eğitimler veriyor. Mezun ettikleri koçlar ile birlikte toplumsal projelerin içinde koçluğu uyguluyor.

Sumru Gündüz

1965 İstanbul doğumludur. Lisans öncesi öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra Dokuz Eylül Üniversitesi İktisat Bölümünde Lisans yapmıştır.1993 yılından itibaren aile şirketi olan Gündüz Trafo Ltd.Şti.’inde İnsan Kaynakları ve KaliteSistem Yöneticisi olarak çalışmaktadır.Kalite sistemleri kapsamında Baş Denetçi ISO 9000 (IRCA QMSAuditor) belgesine sahiptir. Fa Coach Academy'de Koçluk eğitimini tamamladıktan sonra 2009 yılında Suvio Coaching Koçluk ve Eğitim Merkezini ortağı Violet Alalof birlikte İzmir’de kurmuştur. Suvio Coaching bünyesinde bireysel , kurumsal ve yönetici koçluğu yapmaktadır. Aile Şirketleri ve İşletme koçluğu özellikle ilgilendiği alanlardır. Firmasında   “International Coach Federation “ ve “Association for Coaching” onaylı uluslararası sertifikalı koç yetiştirmektedir. Halen Davranış Bilimleri bölümünde lisans eğitimine devam etmektedir. Mezun koçlarla birlikte daha çok kişiye ulaşabilmek adına Sosyal Sorumluluk Projelerini de yürütmektedir

Ücret: 7800 TL +KDV

Kesin kayıt için ödeme tahsil edilecektir.

Tarih: 11- 12 Kasım 2017 / 16-17 Aralık 2017 / 13-14 Ocak 2018 / 24-25 Şubat 2018 / tek gün tarihi daha sonra bildirilecektir.

Yer: Safir Yaşam Atölyesi, Eğitim ve Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Papirus Plaza Merkez Mah. Ayazma Cad. No:37 K:9 Kağıthane / İST

KAYIT & BİLGİ

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

(212)269 06 97-98 / (532) 696 98 40