Elyan Aysoy, MSc, UKCP APC Expressive Arts Therapy Gestalt Psikoterapist

Dışavurumcu Sanat Terapisti APC

Psikoterapist/Danışman

E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Elyan Aysoy, Lisans derecesini Norwich University Vermont College’de Psikoloji Bölümü’nden aldıktan sonra Londra'daki Metanoia İnstitute'da Gestalt Psikoterapi alanında 2004 yılında Yüksek Lisans derecesini tamamladı. İngiltere'de Gestalt Psikoterapisti ünvanını alarak UKCP üyesi oldu. Gestalt Institute of Cleveland’ın Gestalt Foundation ve Gestalt OSD Center’ın Gestalt Group Intensive eğitimlerini tamamladı. O dönemde İstanbul Cerrahpaşa Hastanesi, London Fullham Hospital,Bakırköy Gündüz Hastanesi Psikiyatri Kliniklerinde görev ve sunumlar yaptı. Atina’da “The Center for Harmonious Living” Merkezi’nden aldığı “Enerji Psikolojisi Koçluk Yöntemleri Sertifika” programı gelişiminin bir parçası oldu.

Daha sonra Tel-Aviv Lesley College’de Dışavurumcu Sanatlar Terapisi Sertifika programını tamamlayarak APC (Dışavurumcu Sanat Terapisti uygulayıcısı) olarak 2010 ‘da mezun oldu. Bunun devamı olarak Marcia Leventhal ve Ilene Serlin liderliğinde iki yıl süren “Dans Hareket Terapisi” alanındaki sertifika programını tamamladı. Dışavurumcu Sanat Terapileri ve Dans Hareket Terapi uygulamaları ile mesleğine ve alana yeni bilgi ve deneyimlerini katmakta, ihtiyaca yönelik kurumlara, hastaneler ve üniversitelere eğitmenlik ve danışmanlık hizmetlerini sunmaktadır. Halen devam etmekte olan Somatik Deneyimleme eğitimleri ile “travma terapi” çalışmaları devam etmektedir.

Safir Yaşam Atölyesi’nin kurucusu ve yöneticisidir. İstanbul Bilgi Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi ile ortak projeler yürütmüştür. Yaratıcı Sanatları kullanarak bütünsel bir yöntem ile çalışmaktadır. Dans Hareket Terapisi, Jung Psikolojisi, Gestalt Terapi, Dışavurumcu Sanat Terapisi, Yoga ve Nefes teknikleri gibi farklı bakış açılarının sentezini, yaratıcı ve esnek bir şekilde kullanmakta, öğrencilerin gizli potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak ve “Resilience” kapsamında kişisel gelişim atölyeleri vermeye devam etmektedir. Bunun yanısıra Elyan Aysoy bireysel psikoterapi alanında OKB, depresyon, panik atak , stres yönetimi ve psikosomatik rahatsızlıklar ile yetişkin yaşantı gruplarında sanat terapisi çalışmalarına devam etmektedir.