Etkinlikler

girl jump jumping 64096 

7- 8 Aralık 2019 Saat: 10.00-17.00

Yeni bir yıla girerken…

Dans ve Hareket Terapisi yöntemleri ile, yaratıcı özümüz ile temas etmek için bir atölye.

Geride bırakmak istediklerim.

Yaşamıma davet etmek istediklerim.

Hissetmek, anlamak ve adım atmak için…

Benim için önemli olanla temas içinde miyim?

Odaklanıyor muyum?

Hissediyor muyum?

Kendi gücümle ilişki içinde miyim?

Tamamlanmışlar ile veda edebilir miyim?

Nelere alan açmak istiyorum?

Zaman ile senkronize olmak, yeni olana uyumlanmak ve harekete geçmek için…

Tarih:7- 8 Aralık 2019 Cumartesi-Pazar Saat: 10:00-17:00

Kimler Katılabilir:

Deneyimlemek isteyen herkese açıktır, başvuru formunu doldurduktan sonra sizinle iletişime geçilecektir. Başvuru formu için; https://forms.gle/q998dUYtFUBZUon49

Atölyeye katılmak için herhangi bir dans/hareket deneyimi gerekmemektedir. Dans ve hareket aracılığı ile kendi kişisel yolculuklarında iç görü kazanmak isteyen, yaratıcı ve yenileyici bir deneyim ihtiyacı duyanlar için.

Erken kayıt indiriminde yararlanmak için kayıt tarihi 20 Kasım 2019


Son kayıt tarihi: 30 Kasım 2019

Yer: Safir Eğitim ve Danışmanlık Merkezi - Merkez mah. Ayazma cad. No:37 k:9 Papirus Plaza   Kağıthane/İSTANBUL

Tel:0212 269 0697/98 – 05326969840     Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Atölye Yürütücüleri:

Özlem Lale Kaleli

Profesyonel koç, eğitmen, dans ve hareket terapisi uzmanı, sertifikali bir ‘Otantik Hareket’ grup lideri ve eğitmendir. Otantik Haraket eğitimini İngiltere'de 2006-2010 yılları arasında Profesör Helen Payne ile tamamlamıştır. Otantik Hareketin sanat terapileri, beden odaklı terapiler ve yaratıcı süreçlerinde uygulamalarına yönelik profesyonellere yönelik eğitimler vermekte ve grup çalışmaları yürütmeye devam etmektedir. İngiltere'de Hertfordshire Üniversitesi bünyesinde "Kronik ağrı ve semptomlar için 'The Bodymind Approach (TBMA) yönteminin etkinliğini ‘Somatik Koçluk’ alanında araştıran doktora çalışmasını devam ettirmektedir. Duygusal uyum ve yaratıcı ifade temel çalışma alanları arasında yer almaktadır.

Sevin Seda Güney, RDMP

Dans Hareket Psikoterapisi alanında uzmanlaşarak master eğitimini Londra'da Roehampton Universitesi'nde tamamlamıştır. ADMP, UK (Association for Dance and Movement Psychotherapy) profesyonel üyesidir. Dans terapisti, eğitimci ve süpervizör olarak, bedenle öğrenme, travma rehabilitasyonu, yaratıcılık ve sosyal değişim alanlarında çocuk, yetişkin, farklı gelişenler ve mülteciler ile çalışmaktadır. @dancetherapyforsocialchange

IMG 4505

13 Nisan 2019 Cumartesi 10:00 - 17:00

Rasgele bir sözcük, bir koku, bir tat veya bir bakış, sihirli bir kaynağa dokunuverir ve beyinde birden bire tehlikeli haberciler beliriverir. Bunlar tehlikelidirler, çünkü kendimizin ve ailemizin çevresine ördüğümüz güvenlik ağını tehdit ederler. Kurduğumuz ve içinde yaşadığımız dünyanın ve içindeki bizlerin yıkımı; fakat sonrasında daha cesur, dürüst, geniş ve daha eksiksiz bir insan yaşamının yeniden inşasıdır bu. (J.Campbell, Kahramanın Sonsuz Yolculuğu)

İnsan, hayatı boyunca binbir halden geçer. Halden hale geçme yolculuğu farkındalıkla ve yaşamla uyumlu bir şekilde yapılırsa sağlıklı büyüme gerçekleşir. Kadim uygarlıklar, geçişlerin önemini bilir ve erginlenme ritüelleri, bilge yaşlılar ve hikayeler eşliğinde yaşatırlarmış. Günümüz hızlı yaşantısı geçişlerimizi farkındalık ve uyumla yapabilmemizi engelliyor ve sağlıklı büyüme yerine değişimin travmasına maruz kalıyoruz.

Koçluk mesleği, kadim uygarlıklardaki geçiş ritüellerinin etkisini yaratabilir ve değişimin bilgece yaşanmasını sağlayabilir.

Bu çalışmamızda, Joseph Campbell’in Kahramanın Sonsuz Yolculuğu analizini, koçlukta yeni bir yaklaşım ve araç olarak kullanmayı öğreneceğiz.  

İçerik:

  • Joseph Campbell'in "Kahramanın Sonsuz Yolculuğu" analizi (Süreç ve eşikler)
  • Gestalt kuramına göre algının örgütlenmesi ve öğrenme: Öykücü Beyin
  • Kahramanın Sonsuz Yolculuğu’nun koçluk aracı olarak kullanılması (eşlik etme sanatı) Güçlü koçluk sözleşmesi oluşturma,
  • Güven sağlama,
  • Dirençle çalışma,
  • Tarafsız ve etkin olma,
  • Yeni hikaye oluşumunun tamamlanması, kapanış.

Metodoloji:

Mitolog Joseph Campbell’in, Kahraman’ın Sonsuz Yolculuğu, Mitolojinin Gücü kitapları ile nörobilimci V.S.Ramachadran’ın Öykücü Beyin kitabı bizlere rehberlik edecek.

Gestalt kuram ve kavramları ile ilerleyeceğiz.

Hikaye anlatım sanatının bazı öğelerini kullanacağız.

Eğitmen:

AYŞIL GÜL TOKCAN

Hukukçu, profesyonel koç, hikaye anlatıcısı

http://www.safirdanismanlik.com.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=185:aysil-gul-tokcan&catid=15&Itemid=109

Kimler Katılabilir:

Bu çalışma, koçluk duruşu ve becerileri üzerinde ilerleyecektir. Ancak, katılmak için koç olma şartı yoktur. İnsanla çalışan, değişim süreçlerine eşlik eden, direncin, değişimin, ve zorlukların içindeki fırsatları görüp kullanmayı isteyen herkes katılabilir.

Tarih:13 Nisan 2019 Cumartesi 10:00 - 17:00 arası.  

Katılım Bedeli: 450 TL +KDV

**Öğrencilere %40 indirim uygulanmaktadır.

Kayıt: Ön kayıt; İletişim bilgilerinizi Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. adresine iletmenizi rica ediyoruz.

Adres:Safir Eğitim ve Danışmanlık Merkezi - Merkez mah. Ayazma cad. No:37 k:9 Papirus Plaza Kağıthane/İSTANBUL

Tel:0212 269 0697/98 – 05326969840 / Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

IMG 6676Logo- Art Atölye Çalışması (Anlam Yönelimli Sanat Terapi Uygulaması)

Logo Art Marianne da Silva Prado tarafından, Viktor Frankl'ın “Varoluşçu Analiz-Logoterapi”(anlam yolu ile terapi) ekolü üzerine geliştirilmiş bir sanat terapisi yaklaşımıdır.

Logoterapi insana felsefi, antropolojik aynı zamanda terapötik açıdan yaklaşan bir ekoldür. İnsanın en birincil motivasyon kaynağının, koşullardan bağımsız anlam arayışı olduğu ilkesine dayanır.

Bir Logoterapi yöntemi olan Logo-Art; kişinin iç kaynaklarını ve güçlerini harekete geçirmeyi hedefler.

1GESTALT YAKLAŞIMININ TEMELLERİ VE FARKLI ALANLARDA UYGULAMALARI

GESTALT, sadece bir terapi ekolü değil, aynı zamanda ustaca yaşama rehberidir.

GESTALT kişinin hayatını, davranışlarını, mesleğini, ilişkilerini yaratıcı bir süreç ve kişiyi de bu sürecin kaptanı olarak görür.

GESTALT, herkesin özel ve kendine özgü olduğuna; hem kendi hem de çevresiyle bir bütün oluşturduğuna; etkileme ve etkilenme gücünü taşıdığına inanır. Dolayısıyla, özgün halimiz ile koşullardan etkilenme derecemiz arasında denge kurduğumuzda, kendimizi gerçekleştirebileceğimizi müjdeler.